reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Smart Factory

Karşınızda geleceğin telefon fabrikası: “Xiaomi Smart Factory” [Video]

Akıllı telefon tarafının dev ismi Xiaomi, kısa süre önce geleceğin telefon fabrikasını görücüye çıkardı. Bu fabrikada insana yer yok.

Xiaomi, artık dünyanın en büyük dört akıllı telefon üreticisinden birisi konumunda yer alıyor. Yeni modelleriyle sınırları teknik ve tasarım anlamında sonuna kadar zorlayan firma, bu konuda geleceği de kuruyor. Kısa süre önce resmi olarak paylaşımı yapılan Xiaomi Smart Factory de bu geleceğin bir parçası. Firma “gelecekte” telefonların tamen robotlar tarafından üretileceğini ve üretimin 7/24 kesintisiz olarak sürekli devam edeceğini aktarıyor. Gelecekte her saniyede bir telefon üreteceğini belirten firma, tamamen robotların çalıştığı yeni fabrikasında her türlü denetimin de otomatik olarak yapılacağını aktarıyor. Bu en ufak bir toz tanesine dahi yer olmayacak fabrika için patentli sistemler de geliştiren firma, bu konuda gerçekten çok iddialı görünüyor. Fabrikayı gözler önüne seren fütüristik video sayfanın en üstünde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Smart Factory videosunda görünen telefon yeni amiral gemisi Xiaomi Mi 10 Ultra

Redmi K30 Ultra ile beraber gelen Xiaomi Mi 10 Ultra, özellikle kamera ile dikkat çekmişti. Telefon arkasında 48 megapiksel 1/1.32 inç F1.8 ana + 12 megapiksel 1/2.56 inç F2 telefoto (1) + 48 megapiksel 1/2-inç F4.1 telefoto (2) + 20 megapiksel 1/2.8 inç F2.2 ultra geniş açı kameralarından oluşan dörtlü kurulum taşıyor ve DxOMark’ın liderliğinde oturuyor. Peki fiyat? Türkiye’de satılmayacak telefonun başlangıç fiyatı 8 GB + 128 GB için 763 dolar seviyesinde yer alıyor. Fiyatlar 8 GB + 256 GB için 806 dolar, 12 GB + 256 GB için 864 dolar, 16 GB + 512 GB içinse 1.007 dolar seviyesinde.