reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Smart Band 5

Xiaomi Mi Smart Band 5 tanıtıldı; işte bilinmesi gerekenler

Mi Band 4 üstüne konumlandırılan Mi Band 5 akıllı bileklik modelinin global versiyonu olarak geçen Xiaomi Mi Smart Band 5 tanıtıldı.

Artık resmi garantili olmasa da Türkiye’de de satılan bir ürün konumunda yer alan ve ilk lansmanı Çin’de yapılan Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik modeli, global pazara ufak bir isim değişikliği alarak Xiaomi Mi Smart Band 5 şeklinde getirildi. Firmanın kısa süre önce tüm dünyaya tanıttığı model, temel olarak Çin sürümüyle aynı detaylara sahip. Kısaca tekrar üzerinden geçmek adına akıllı bileklik arkasındaki özel manyetik port sayesinde kayışı çıkarmadan rahatlıkla şarj edilebiliyor. Bünyesinde 1,1 inç renkli bir AMOLED ekran (Mi Band 5 ilginç olarak için 1.2 inç ekran var deniyor) yer alan ve burada Mi Band 4’e oranla yüzde 20’lik bir artış getiren bileklik, bünyesinde 65’ten fazla saat arayüzü taşıyor. 11 farklı profesyonel spor moduna sahip ve kadın sağlığı için de özel modlar barındıran bileklik, bağlı telefon kamerası için deklanşör görevi üstlenebiliyor, gelişmiş nabız ölçümü sunuyor ve uyku takibi yapabiliyor. Kullanıma da bağlı olarak 2 haftaya yakın pil ömrü bulunan Mi Smart Band 5, çok dikkat çekiyor ve Türkiye’ye bu isim altında getirilecek gibi görünüyor. Xiaomi Mi Smart Band 5’in fiyatı Avrupa özelinde 40 euro seviyesinde yer alıyor.

Xiaomi Mi Band 5 ve Xiaomi Mi Smart Band 5 dikkat çekerken, bir Mi Band 5 Pro’nun da adı geçiyor

Firma içerisinde “Kongming Pro” olarak geçen modelin, Mi Band 5’in temel özelliklerine ek olarak SpO2 ölçüm özelliğine sahip olacağı söyleniyor. Sürümde ayrıca Amazon imzalı dijital asistan Alexa desteği de aktif olarak yer alacak ve NFC sunulacak açıklaması yapılıyor. 

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle öne çıkan akıllı saat modeli