reklamı kapat

POPÜLER

Apple App Store

Etkinlik öncesi online Apple Store kapatıldı; yeni zamlar gelir mi?

Apple, akşam düzenleyeceği etkinlik öncesinde Türkiye başta olmak üzere tüm pazarlarda online Apple Store için beklenen kapatma adımını attı.

Her etkinlik öncesinde olduğu gibi online Apple Store kapatıldı çünkü firma yeni ürünleri için resmî sitesini güncellemeye başladı. Bu güncelleme ile yeni ürünler siteye konulacak ve Türkiye gibi ABD dışındaki pazarlar için yeni ürünlerin Türkiye fiyatları belli olacak.

Burada maalesef Türkiye için kötü bir ihtimal bulunuyor. Biliyorsunuz son günlerde dolar / euro kurları hızlı şekilde artıyor. İşte bu yüzden Apple’ın bu akşam Türkiye’de hali hazırda sattığı ürünlere zam yapma ihtimali bulunuyor. Bunun işaretini direkt olarak aşağıdaki haber veriyor olabilir…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple etkinliğinde tam olarak neler gelecek?

Apple’ın “Güç, iki, bir.” mottosuyla öne çıkardığı etkinlikte karşımıza ilk olarak yeni kablosuz kulaklık modeli AirPods 3 ile çıkması bekleniyor. Bu artık yüzde 100’e yakın kesin durumda.

AirPods 3, daha önce de aktardığımız gibi AirPods Pro gibi görünecek ancak Pro’nun ANC gibi özelliklerini yüksek ihtimalle bünyesinde barındırmayacak. Model kablosuz şarj özellikli hazne taşıyacak ve yine sadece beyaz renkte elde edilebilecek.

Etkinlikte ayrıca iki yeni MacBook bilgisayar modeli de yüzde 100’e yakın kesin olarak tanıtılacak. Bunların 14 inç ve 16 inç ekranlı yeni nesil MacBook Pro olacağı biliniyor.

Gerçekten yeni nesil, mevcut sürümden daha farklı tasarıma sahip Mac mini‘nin de düzenlenecek etkinlikte olacağı halen beklentiler arasında yer alıyor. Mac mini için Apple’ın etkinliği kaçırmayacağı düşünülüyor.

Etkinlik kapsamında macOS Monterey çıkış tarihinin verilmesi haricinde bir tanıtım yapılması pek beklenmiyor. Ancak yine de Apple bir ya da birden fazla sürpriz yapabilir. Örneğin Apple Silikon’lu bir Mac Pro ile 32 inç iMac de lanse edilebilir. Ya da bu ürünlerden özellikle Mac Pro için bir ilk duyuru yapılabilir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın