reklamı kapat

POPÜLER

Evinizin ve arabanızın güvenliğini parmağınızın ucuna getiren akıllı yüzük [Video]

28 Haziran 2017

Söz konusu giyilebilir teknolojiler olduğunda akıllı yüzükler bu alanda oldukça geri kalmış durumda. Şimdiye kadar birçok akıllı yüzük tanıtılsa da hiçbiri kullanıcıların beklediği pratikliği sunamadı. Token Ring ise güvenliği parmak uçlarımıza getirmeyi amaçlıyor.

Akıllı yüzük alanında son zamanlarda birkaç farklı çalışma göze çarpıyor. TRiiNG‘in Kickstarter kampanyası başlattığı Modulaj ve saldırı anında yardım istemeyi mümkün kılan Nimb. Token Ring ise güvenliğe dair her şeyi tek bir yüzükte topluyor. NFC ve bluetooth uyumluluğu olan bu yüzük istediğiniz kilitleri açmak için veya temassız ödeme yapmak için kullanılabiliyor. Token bunun için daha şimdiden Microsoft, Mastercard ve Visa gibi devlerle anlaşmış durumda. Bu da isterseniz Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızı Token Ring‘in sağladığı ekstra güvenlikle açabileceğiniz anlamına geliyor. Temassız ödeme yapabilmek için ise Mastercard veya Visa üzerinden Token’in uygulamasına para aktarımı yapmak gerekiyor. Mastercard ile yapılan anlaşma aynı zamanda toplu taşımada da kolaylık sağlıyor. Toplu taşıma araçlarını kullanırken temassız ödeme gerçekleştirilebiliyor. Ancak bu sistemi şimdilik sadece Londra ve Singapur gibi şehirler destekliyor.

Token Ring’i evinizin veya arabanızın kapısını açmak için de kullanabiliyorsunuz. Bunun için Token tarafından üretilen özel kilitleri almak ve yerleştirmek gerekiyor. Bu sayede kilitleri değiştirilen tüm kapılar tek bir yüzük tarafından kontrol edilebilir hale geliyor.

Unutmadan söyleyelim, Token Ring’e sahip olmak için 249 doları gözden çıkartmak gerekiyor. Eğer yüzüğün yanında araba ve evinize özel kilitleri de almak isterseniz fiyat 399 dolara çıkıyor.

VİDEO

YORUMLAR