reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro, yeni ipad pro

Face ID’li yeni iPad Pro kılıfı içinde görüntülendi

Yeni iPad Pro sızıntıları gün geçtikçe gelmeye devam ediyor. Şimdi de kılıf içinde görüntülenen tablet, yeni iPad’lerde Face ID olacağı yönündeki iddiaları doğrular nitelikte.

Eylül ayındaki etkinlikte Apple, bildiğiniz gibi yeni iPad’leri tanıtmamıştı. Ancak firmanın bu ay bitmeden yeni iPad’leri tanıtacağı bir etkinlik gerçekleştireceği öngörülüyor. Sızıntılar sebebiyle yeni tabletlerle alakalı hemen hemen bütün özellikler netleşmiş olsa da Face ID detayı, yeni iPad Pro’larda ilk kez bu kadar net görüntülendi. Sızdırılan görseldeki 12,9 inç model iPad Pro’nun yuvarlak hatlı ekran köşelerinin bulunduğu fark ediliyor. Ana ekran tuşunun da olmadığı görülen cihazın Face ID teknolojisi sebebiyle ekranını saran bir de ince çerçevesi bulunuyor. Ayrıca yeni iPad Pro’nun muhtemelen 10,5 inçlik küçük bir modeli de gelecek . Her iki modelin de Apple Pencil uyumluluğunun olacağı düşünülürken 3,5 mm kulaklık girişini ise cihazlarda bulmak mümkün olmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPad Pro modellerinin bilinen diğer özellikleri

Geçen yıl tanıtılan modellerden daha ince olacağı düşünülen cihazların 5,8 mm kalınlığa sahip olacağı önceden edinilen bilgiler arasında. Ancak bu seneki modeller, büyük olasılıkla geçen seneki modellerin ekran çözünürlüğüyle -2224 x 1668 piksel ve 2732 × 2048 piksel- gelecek. Apple A12X işlemciden güç alacak cihazların aynı zamanda oldukça yüksek grafik performansı sunacağı düşünülüyor.

İlginizi çekebilir

Google Home Hub tanıtıldı