reklamı kapat

POPÜLER

Facebook gruplarında yeni dönem başlıyor

Belli bir amaç etrafında şekillenen gruplar Facebook‘ta önemli bir yere sahip. Aynı zevklere sahip insanları veya meslektaşları bir araya getiren gruplar kimi zaman istenmeyen üyelerden dolayı ciddi sıkıntılar yaşıyor. Şimdi yapılan yeniliklerle birlikte grup yöneticileri daha fazla yetkiye sahip olacak.

Bildiğiniz gibi Facebook grupları için birçok alternatif bulunuyor. Grubun bulunmasını isteyenler açık veya kapalı seçeneklerini kullanabiliyor. Gizli gruplar ise üye olmayanlar tarafından görünmüyor. Böylece üyelere güvenli bir ortam sağlıyor. Facebook kullanıcıları gizli olmayan gruplara katılma talebinde bulunabiliyor. Fakat bu kişilerin gruba katılmaktaki asıl amacı başlangıçta anlaşılamıyor. Kimi gerçekten ilgi duyduğu için gelirken, kimileri ortamın huzurunu kaçırabiliyor. Facebook’un yeni özelliği ise gruba katılma talebi gönderenlerin asıl amacını anlamaya yardımcı oluyor.

Facebook’taki grup ayarlarında artık soru ekleme özelliği de yer alıyor. Böylece grup yöneticileri katılım talebi gönderenlere üç farklı soru yöneltme hakkı elde etmiş oluyor. Örneğin reklam amacıyla bir Star Wars grubuna girmek istiyor fakat seriye dair hiçbir şey bilmiyorsanız, sorulara verdiğiniz yanıtlar sizi ele verebilir. Bu sayede grup yöneticileri katılım talebi gönderen kullanıcıları ayırt etmek için yeni bir araca sahip oluyor. Facebook’un önümüzdeki dönemlerde grupları güçlendirmek adına birçok farklı özelliği kullanıma sunması bekleniyor.

YORUMLAR