reklamı kapat

POPÜLER

Facebook hesabı silme
Facebook
Facebook

Facebook hesabı silme yöntemi [Nasıl yapılır?]

Facebook’u belli bir kesim aktif olarak kullansa da sosyal paylaşım uygulamasını aktif olarak kullanmayanların sayısı da epeyce fazla. Facebook’u eskisi kadar fazla kullanmıyorsanız ve silmeyi düşünüyorsanız, paylaşacağımız Facebook hesabı silme rehberi fayda sağlayabilir.

Facebook hesabınızı devre dışı bırakmak için ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan ok simgesine tıklamanız gerekiyor. Ok simgesine tıkladıktan sonra Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine ve sonrasında Ayarlar sekmesine tıklayın. Bu işlemin ardından sol tarafta Facebook bilgilerin başlıklı bir sekme karşımıza çıkıyor. Bu sekmeye tıkladıktan sonra iki farklı seçenekler sunuluyor. Seçeneklerden ilki hesabı dondur diğer seçenek ise hesabı kalıcı olarak sil.

Facebook

Facebook hesabı nasıl silinir?

Hesabı dondur seçeneğine tıklandığında Facebook, kayıtlı kullanıcının hesabını geçici olarak devre dışı bırakıyor. Kullanıcıların isimleri ve fotoğraflarının çoğu kaldırılıyor. Oculus Ürünleri’ne ve Oculus bilgilerine de erişemiyor. Kullanıcılar hesaplarını dondursalar da Messenger uygulamasını kullanmaya devam edebiliyor. Hesap Sil seçeneğine tıklandığında ise Facebook’ta paylaşılan içeriklerle birlikte Messenger’daki tüm mesajlar ve  Oculus bilgileri siliniyor. Buna uygulama alışverişlerinin ve başarılarının da dahil olduğunu söyleyelim. Eğer eskisi kadar Facebook servisini kullanmıyorsanız ve servisi kapatmayı düşünüyorsanız belirttiğimiz yöntemleri uygulayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Medeni ehliyeti olmayan veya vefat etmiş kişinin hesabı nasıl silinir?

Facebook, hesabını geri dönüşü olmayan zihinsel veya fiziksel bir nedenle kullanamayanlar için de bir çözüm sunuyor. Facebook bunun için 13 yaşının üzerinde olması şartını koşuyor. Medeni ehliyeti olmayan veya vefat etmiş bir kişinin hesabını arkadaşları veya akrabaları kapatabiliyor. Bunun için Facebook’a talep formu göndermek gerekiyor. Bu işlemin ardından Facebook konuyla ilgileniyor ve bilgileri ilgili kişilere gönderiyor.

İlginizi çekebilir

Facebook’tan “sizi takip etmemize izin verin” reklamı