reklamı kapat

POPÜLER

LinkedIn

Sosyal ağlardan kendinizi silme yöntemleri

Sosyal ağlara olan bağlılığımız her geçen gün artsa da, bu bu platformlardan üyeliklerini silmek isteyenlerin sayısı da göz ardı edilmeyecek kadar çok. Bugün paylaşmak istediğimiz haber bu üyelikleri nasıl sileceğiniz ile ilgili.

FACEBOOK
Facebook
İlk olarak Facebook üyeliğinizi tamamen nasıl sileceğinizden bahsedelim. Facebook, Güvenlik Ayarları seçeneğinin altında Hesabı dondur seçeneğini sunsa da bu seçeneğinin bir silme yöntemi olmadığını belirtmekte yarar var. Bu seçeneği kullanmanız durumunda Facebook sadece hesabınızı donduruyor. Sosyal ağı tekrardan kullanmak istediğinizde bu seçeneği kullanmanız gerektiğini söyleyelim. Facebook’un Yardım kısmının altında yer alan Hesabımı Sil seçeneği ise Facebook’u bir daha kullanmayacağınızı düşündüğünüzde ve hesabınızın silinmesini istediğinizde yardımcı oluyor. Facebook hesabınızı silmek istiyorsanız buraya tıklamanız yeterli.

TWITTER
Twitter
Facebook’ta olduğu gibi Twiter’da ilk etapta üyeliğinizi donduruyor. Tek yapmanız gereken Ayarlar sayfası altında yer alan Hesabımı Devre Dışı Bırak seçeneğini kullanmak. Verilerinizi 30 gün için saklayan Twitter, bu sürenin sonunda ise üyeliğinizi kalıcı olarak siliyor. Hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra 30 gün içinde giriş yaptığınız taktirde ise hesabınızı tekrardan etkinleştirebilirsiniz.

LINKEDIN
LinkedIn
LinkedIn’de hesabınızı kapatma işlemi ana sayfanın sağ üst kısmında yer alan Hesaplar&Ayarlar kısmında Gizlilik&Ayarlar seçeneği üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Bu kısımda yer alan Hesap ve Hesabınızı Kapatın seçeneğinin ardından LinkedIn üyeliğinize son verebilirsiniz.

Son olarak justdelete.me internet sitesi üzerinden de bir çok sosyal ağdaki hesaplarınızı silebilirisiniz.