reklamı kapat

POPÜLER

Facebook’un son yeniliği kullanıcıları yakınlaştırmayı amaçlıyor

En çok tercih edilen sosyal medya mecralarından olan Facebook‘un kullanıcılara sunduğu yeniliklerin arkası kesilmiyor. İnternet devi şimdi etkileşimi artırmak için özel günleri kullanacak.

Geçtiğimiz günlerde Facebook’un yazılı paylaşımların sayısını artırmak istediğini ve bunun için renkli fona sahip paylaşımlar yapma olanağı sunmaya başladığını duyurmuştuk. Sosyal medya kullanıcıları artık durum güncellemesi yazmak yerine haber, video veya fotoğraf paylaşmayı tercih ediyor. Facebook da durum güncellemelerini yeniden moda hale getirerek kullanıcılar arasındaki iletişimi ve dolayısıyla da etkileşimi artırmak istiyor. Bunun için de özel günleri kullanmayı planlıyor.

Bu yeni özellik Moments adıyla anılıyor ancak bunu aynı isme sahip fotoğraf uygulaması ile karıştırmamak gerekiyor. Türkçesi “anlar” olan bu özellikle birlikte Facebook’ta bayramlar, özel günler veya tatiller için bu günü betimleyen görseller hazırlanacak. Görselin altındaki yazıya tıklayıp daha fazlasını görebilecek ya da hızlı bir şekilde bu içeriği biz de paylaşabileceğiz. Özel günler için hazırlanan bu mesajlar hem yazılı paylaşımı artırmayı hem de Facebook üzerinden tanıdıklarla daha yakından bağlantı kurmayı sağlayacak.