reklamı kapat

POPÜLER

farcry4

Far Cry 4 incelemesi

Far Cry 3’ün iki sene önce hemen her platformdan yılın oyunu ödülü ile dönmesi sonrasında gözler haliyle serinin yeni oyununa çevrilmişti. Far Cry 4, oyuncuların istediği her şeyi bünyesinde barındırmasına rağmen selefinin yarattığı etkinin gölgesinde kalmaktan kurtulamıyor

Crytek’in ellerinde canlanan ve döneminin en güzel görünen oyunu olarak akıllarda kalan Far Cry, aradan geçen 10 yılın sonunda çok ciddi değişiklere maruz kaldı. İlk oyunun dağıtımcısı olan Ubisoft’un yapımcı koltuğuna oturması ile birlikte sadece grafikleriyle değil, ana karakteriyle de ön plana çıkabilecek kapasitede bir yapım için ter döküldü ve sonunda harcanan emekler karşılığını aldı. Geçiş oyunu niteliğinde olan Far Cry 2’nin ardından tüm taşlar üçüncü yapımla birlikte yerlerine oturmuş oldu.

Egzotik ve alışılmışın dışında bir bölgenin, yaratılan dünyanın bir parçası olarak kullanılan doğal hayatın ve ilginç karakterlerle zenginleştirilmiş bir yapının, Far Cry ismi geçen her oyunda yer alacağını artık biliyoruz ki oyun serilerinin bu tarz oturmuş bir karaktere sahip olması oldukça önemlidir. Ancak Ubisoft, Far Cry 4’ü hazırlarken üçüncü oyunun karakterinden çok daha fazlasının etkisinde kalmış gibi görünüyor.