reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari 488 Spider vites yükseltti

Geçtiğimiz günlerde otomotiv tutkunlarının beğenisine sunulan Ferrari 488 NR modelinin Convertible modeli olan 488 Spider, performans geliştiricisi Novitec Rosso imzasıyla daha da güçlenerek hayranlarının karşısına çıkıyor.

Yaklaşık 2 ay önce Novitec Rosso, Ferrari 488’i kendi imzası ile kullanıcılar ile buluşturmuştu. Şimdi ise 488, Spider modeli Rosso imzası ile karşımızda duruyor. Tüm bunlar şu anlama geliyor: Daha fazla güç!

Novitec Rosso ekibinin bu çok özel modele imzalarını atarken, aracın genlerinden gelen kimliğini bozmadan, Ferrari geleneğini devam ettirdiğini görüyoruz. Standart versiyon olan 488 Spider modelinin değerlerine baktığımızda 3,9 litre V8 motorun 660 beygir gibi bir güç değeri karşımıza çıkıyor. Novitec Rosso dokunuşu 488 Spider’a 112 beygir gibi ekstra güç artışı sağlıyor. Aracın maksimum tork değeri 892 Nm gibi gerçekten ciddi bir değerde.

0-100 km/s hızlanmasına göz attığımızda ise aracın 0,2 saniye daha iyileşerek, 2,8 saniye gibi ciddi bir sürede bu değerlere ulaştığını görüyoruz. Rosso dokunuşu 488 Spider’ın maksimum süratinde de saatte 17 km‘lik bir artış ile 343 km/s olarak dikkat çekiyor. Ayrıca Rosso’ya özel elektronik olarak kontrol edilebilir bir egzoz sisteminin olması sürüş zevki için paha biçilmez ögelerden biri olarak karşımızda duruyor.