reklamı kapat

POPÜLER

bugün gişirimcilik

Fikirden şirkete, kuluçkadan start-up’a; “Bugün Girişimcilik” kitabı rafta

Hemen her gün bir girişimcilik haberi, teknoloji tutkunlarının önüne geliyor. Yaşadığımız dönemin en popüler konuları arasında yer alan girişimcilik ve start-up’larla ilişkili bilgi sahibi olmak isteyenler içinse Dr. Burak Özdoğan’ın kitabı ön plana çıkıyor.

Girişimci ruhların kendini iyiden iyiye baskın hissettirdiği bir dönemden geçerken, bu alana merak duyan pek çok genç de yapabileceklerini merak ediyor. Ancak kendi potansiyellerini ortaya çıkarmadan önce bulundukları mevcut düzendeki tecrübesizlik onları korkak adımlar atmaya itebiliyor. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Burak Özdoğan’ın, Abaküs Yayınları’ndan çıkan kitabı “Bugün Girişimcilik” ise bu alana yönelmek isteyen 7’den 70’e herkese hitap ediyor. Mevcut ekosistemin kurum ve araçları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen girişimci adayları için adeta bir kılavuz görevi üstlenen kitap, yeni bir start-up’ın ilk adımı olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Girişimcilerle teknolojinin ilişkisi

Peki kitapta neler bulabilirsiniz? Bugün Girişimcilik, bugünün teknolojileri ve girişimci ilişkisinin yanı sıra okuyuculara girişimcilerin doğru ortaklık, şirket türü, uygun finansman modelleri, iş modeli ve değer önerisi oluşturabilmesi için başarılı örnek girişimlerle detaylandırılan bölümler sunuyor. Daha sonra ise girişimcilik alanındaki başarısız örnekler ve analizleriyle sonlanıyor. LOG Dergisi’nin de teknoloji içerikleriyle destek verdiği Bugün Girişimcilik kitabı çevrim içi kitap satış noktalarında ve mağazalarda satışa sunuldu.