reklamı kapat

POPÜLER

Fiyat/performans odaklı kablosuz oyuncu kulaklığı; Logitech G435 kablosuz kulaklık incelemesi

Logitech G435

LOGITECH G435 PERFORMANS

Logitech’in daha önceden piyasaya sürdüğü G335’ten daha iyi bir ses performansına sahip olan G435 ile Call of Duty: Vanguard, Red Dead Redemption 2 ve Grand Theft Auto V oyunlarını oynadık. Kulaklık oynadığımız oyunlarda bizim beklentimizi karşılamayı başardı. Fiyat/performans olarak değerlendirdiğimiz kulaklığın ses performansını genel açıdan iyi bulduk. Özellikle FPS tarzı oyunlarda kulaklığın kalitesi açık bir şekilde açığa çıkıyor. Ses sahnesinin iyi olması sebebiyle Call of Duty: Vanguard‘da ve Red Dead Redemption 2‘de silahların nereden ateş edildiğini iyi bir şekilde hissettik. Bu açıdan bizi mutlu eden kulaklıkta ses dengesi ve bas deneyimi de yeterli düzeyde. Dolby Atmos, Tempest 3D AudioTech ve Windows Sonic gibi ses teknolojilerine de destek veren kulaklık bu sayede daha iyi bir ses deneyimi sunuyor.

Kulaklıkta aktif veya pasif gürültü engellemeyle ilgili bir özellik ne yazik ki yer almıyor. Ses seviyesi çok yüksek seviyede değilken dış ortamdaki sesleri duysak da ses seviyesini yüzde 70 ve üzerine ayarladığımızda dış ortamdaki sesleri duymadık. Logitech G435 oyun oynamak için tasarlanan bir kulaklık olsa da kulaklıkta müzikler de dinledik. iPhone 13 ile Bluetooth üzerinden eşleştirdiğimiz kulaklığın müzik deneyimini de yeterli bulduk. Müzik deneyimi açısından büyük bir beklenti içine girmememeniz durumunda kulaklığın müzik deneyiminden de memnun kalacağınızı belirtelim. Ailenin iddialı kablosuz kulaklık modelleri arasında yer alan G733’te surround ses özelliği sunulurken bu modelde bu özellik bulunmuyor. Bu özellik G433’te olmasa da bu destek Windows üzerinden kullanıcılara sunuluyor.

Windows’ta bu özelliği aktif hale getirerek kulaklıkta 7.1 çevresel ses desteği sağlanıyor. Logitech G733 kablosuz kulaklıkta çıkarılabilir bir mikrofon yer alırken G435’te dahili bir mikrofon yer alıyor. Bu mikrofon kalitesinin performansı ise ortalama düzeyde. Daha önceden incelediğimiz Logitech G Pro mekanik klavye ve G Pro kablosuz klavye G HUB yazılımına destek verirken G435 ne yazik ki bu uygulamaya destek vermiyor.

İLGİLİ HABERLER