reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung, tablet tarafında da katlanabilir yapı planlıyor

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Samsung Galaxy Flip4 katlanabilir telefon modelleri yoldayken, firma başka planlar da yapıyor.

Samsung, katlanabilir pazarının açık ara lideri konumunda yer alıyor. Kısa süre içerisinde Samsung Galaxy Z Fold4 ve Samsung Galaxy Z Flip4 modellerini tanıtacak firma, ortaya çıktığı kadarıyla Galaxy Tab S9 tablet serisiyle beraber bir katlanabilir ekrana sahip tablet modeli de tanıtabilir. Bu tablet devasa ekranı nispeten taşınabilir bir formda sunabilir ve spesifik olarak 2023’ün ilk çeyreğinde karşımıza çıkarılabilir. Daha önce yukarıdaki gibi farklı katlanabilir cihaz prototiplerini sık sık gözler önüne seren şirket, elindeki gelişmiş ekran teknolojileri ile öne çıkmak adına farklı çalışmalar yapıyor. Ancak Samsung’un tablet tarafında daha fazla öne çıkabilmek adına donanımdan çok yazılım tarafında adımlar atması gerekiyor. Halen tablet konusunda Android tarafı ciddi eleştiriler alıyor. Burada özellikle uygulama desteği konusunda eleştiriler yapılıyor.

Teknik olarak hatırlarsak Samsung Galaxy Z Fold4 modeli içinde 7,6 inç QXGA+ 120 Hz AMOLED, dışında ise 6,2 inç HD+ 120 Hz AMOLED ekran taşıyor. İç ekranındaki katlama yeri ortadan kalkmadı ancak çok daha belirsiz hale geldi bilgisi verilen telefon, gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci ile 12/16 GB RAM’den alıyor ve 25W şarj destekli 4.400 mAh pil taşıyor. İçinde 16 megapiksel ekran altı, dışında ise 10 megapiksel bir ekran deliğinde duran selfie kamerası taşıyan Galaxy Z Fold4, arkasında 50 megapiksel ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel telefoto kameraları bir araya getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Flip4 ise içinde 6,7 inç FHD+ 120 Hz AMOLED, dışında ise 2,1 inç AMOLED ekran taşıyor. Telefon, abisi gibi gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciden ile 8 GB RAM’den alıyor ve 25W şarj destekli 3.700 mAh pil taşıyor. İçinde 10 megapiksel selfie kamerası taşıyan Galaxy Z Flip4, arkasında ise 12 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel ana kameraları bir araya getiriyor.

Samsung Galaxy Z Flip4 ve Samsung Galaxy Z Fold4 yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın