reklamı kapat

POPÜLER

Football Manager 2015 incelemesi

Bazı oyunlar vardır, öyle kemik bir kitleye sahiptir ki hiçbir yerde hakkında olumsuz konuşulduğunu duyamazsınız. Ağzınızı açtığınız anda insanlar sizi oyunu anlamamakla suçlarlar. Football Manager böyle bir oyun işte. Ancak bize göre ağzımızı açma vakti geldi

Kadın oyuncular için Sims neyse, erkek oyuncular için Football Manager da odur. Bir önceki oyun nasıl olursa olsun yeni versiyon heyecanla beklenir, çıktığı gün satın alınır ve durmaksızın sabah akşam oynanır. Uzun yola gidiliyordur eşlik eder, tatilde kaçamak seçeneği olarak kullanılır veya elektrikler kesildiğinde dizüstü bilgisayarın son nefesini veriş anına kadar açık kalır.

Bundan yaklaşık 15 sene önce “Goooooaaaaaallllll” ifadesinin ekranda yanıp sönmesiyle heyecanlanan insanlar, bugün hala hayallerindeki teknik direktörlük kariyeri için bu oyunun başına oturuyor. Özellikle ülkemizde bu denli tutmuş olması şaşırtıcı değil. Sokaktaki herkesin kulüp başkanı, teknik direktör, hakem, fizyoterapist ve hatta masör olduğu bir ortamda tabii ki Football Manager fenomen haline gelecektir. Sonuçta en başarılı teknik direktörlük simülasyonundan bahsediyoruz. Acaba durum gerçekten de öyle mi?