reklamı kapat

POPÜLER

Ford

Ford Amerika bayisinden tepki çeken “hediye” kampanyası

Yeni bir otomobil satın alana verilebilecek en garip üç hediye, Amerikla’da yer alan bir Ford bayisi tarafından kullanıcılara sunuldu.

Otomobil üreticilerinin kullanıcıların ilgisini çekmek adına yaptığı kampanyalara çokça rastlayabiliyoruz. İçerisinde bulunduğumuz Türkiye pazarını düşündüğümüzde, çeşitli indirim ve donanım hediyelerinin merkeze alınarak süreçlerin yürütüldüğünü anımsayabiliriz. Amerika’da yer alan bir Ford bayisi ise işin hediye boyutunu aklımızın ucundan bile geçmeyecek bir noktada kullanıcılarla buluşturuyor. Öyle ki, yerel basında da büyük yankı bulan bu durumun detaylarına şahit olduğumuzda “Bir otomobil satın alındığında yanında verilebilecek en alakasız üç şey ne olabilir?” sorusuna verilecek ilk cevap olabileceğini düşünmeye başladık.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford bayisi pompalı tüfek öneriyor

Alabama eyaleti sınırları içerisinde yer alan bayinin kampanyasının temel dayanağı olarak ulusal kurtuluş günü karşımıza çıkıyor. 4 Temmuz’a özel olarak başlatılan bu süreçte yeni bir Ford modeli satın alanlara verilen hediyeler arasında bir adet pompalı tüfek, İncil ve ülkenin ulusal bayrağı karşımıza çıkıyor. Chatom bayisinin bunları sadece sıfır değil ikinci el araç alanlara da veriyor olması da dikkatlerden kaçmıyor. 31 Haziran’a kadar devam ettirilmesi planlanan kampayayla ilgili haberlerin ortaya çıkmasının ardındansa bizzat marka tarafından yapılan ikazla sürece hemen son verildiği de yine yerel basında karşımıza çıkanlar arasında. Chatom sorumlularının kampanyaya onay veren yöneticiyi işten çıkartmış olması da, bu saçma sürecin olumlu olarak değerlendirebileceğimiz noktası oldu.

İlginizi çekebilir

Kışkırtan tasarımıyla 2019 Ford Focus ST tanıtıldı