reklamı kapat

POPÜLER

Ford coronavirüs

Ford’dan Coronavirüs sürecine destek; ödemeler ileri tarihe alınıyor

Amerika departmanı tarafından alınan kararla birlikte Ford Credir müşterilerinin ödemelerinde kolaylık sağlanması amacıyla bir program başlatıldı.

Coronavirüs salgını gereği üretim faaliyetlerine hızlı bir şekilde ara veren üreticilerden birisi olan Ford, benzer felsefeyi müşterileri için de atmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde Hyundai grubu tarafından ilan edilen planlama kapsamında, virüs nedeniyle zorluk çeken araç sahiplerinin ödeme planlarında esneklik gösterilecek. Marka tarafından yapılan açıklamada bir araç satın alan veya kiralayan Ford Credit finansman müşterileri, eğer taksit ödemelerini karşılamada bir sorunla karşılaşırsa yetkililere bilgi vererek faizsiz erteleme hakkına sahip olacak.

Ford Transit

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford coronavirüs programının kapsamları

Ford açıklamasının devamında, başvuran müşterilerin ödeme tarihini değiştirebileceğini veya ödemeyi geciktirebileceğini söylüyor. Yapılan duyuru içerisinde sadece ödemelerini devam ettiren eski müşterilerin olmayışı da dikkat çekiyor. Hizmet kapsamında ayrıca yeni araba satın alan müşterilerin ilk ödemelerini 90 gün erteleme seçeneği de sunuluyor. Amerika departmanı tarafından alınan bu karar yanal desteklerle de ileriye taşınıyor. Şirket, ilk adım olarak Michigan bölgesinde yer alan ve kar amacı gütmeyen gruplara yardımcı olmak için 500.000 dolardan fazla ödenek ayırdı. Bu ödenek okullara, yaşlı vatandaşlara ve yemek bulma konusunda sıkıntı çeken binlerce çocuğa gıda dağıtımını destekleyecek. Biz de gerek devlet organları gerekse üreticiler cephesinde benzer uygulamaları Türkiye’de de görmeyi umuyoruz.

İlgili video

Devrimsel özellikleriyle yeni 2008 ile tanışın