reklamı kapat

POPÜLER

Ford Edge, Türkiye fiyatı ve dikkat çeken tüm özellikleri

Ford SUV ailesinin Türkiye’deki en büyük temsilcisi olacak olan Edge’in fiyatı belli oldu. İşte ailenin en büyüğü Ford Edge hakkında bilmeniz gerekenler.

Türkiye için yeni bir model olsa da aslında Edge, Ford’un Amerika’da en çok tercih edilen SUV modelleri arasında yer alıyor. 2006 yılında üretim hayatına başlanan Edge, 2016 yılından itibaren Ford’un Avrupa’daki en önemli temsilcileri arasında yer alacak. Ford Edge’in özelliklerine geçmeden önce ilk olarak Türkiye için belirlenen fiyatı sizinle paylaşalım. Yeni Ford Edge, 2.0 litre dizel motor ve 6 ileri Powershift çift kavrama şanzıman, 10 dış renk ve 3 deri döşeme renk seçeneği ile Türkiye’de 88.650 dolar başlangıç fiyatı ile satışa sunulacak. Tercih edilen ileri donanım seviyelerine paralel olarak fiyatta artış gösteriyor.

fordedge3
Ford Edge, donanım olarak bir hayli dolu seçeneklerle sunuluyor diyebiliriz. Aracın iç mekanında yalıtım seviyesini maksimize eden ve sürüş kalitesini artırmayı amaçlayan aktif gürültü kontrol sistemine yer veriliyor. Ford Edge’de yer alan bir diğer farklı opsiyon ise sürüşe duyarlı direksiyon sistemi. Bu sistem aracın hızına göre direksiyon çevirme oranını ayarlıyor ve park manevrası gibi düşük hızlarda daha az efor harcanmasını sağlıyor. Yayaları algılayan ve tepki verilmediğinde otomatik olarak fren yapan yaya algılama özellikli çarpışma önleme yardımcısı gibi birçok gelişmiş donanım özelliği de Edge’in zengin seçenekleri arasında yer alıyor.

fodedgeback
Ford, dinamik LED ön far teknolojisini Edge’de de yer veriyor. Bu teknoloji ile direksiyonun çevrildiği açıyı farlara da yansıtarak aracın görüş açısından pozitif bir iyileşme sağlıyor. Sekiz farklı aydınlatma modunun yanı sıra, manuel olarak da ayarlanabilen serbest moda sahip olan aydınlatma desteği Ford Edge sahiplerinin kullanabileceği opsiyonlar arasında. Ford Edge’te ayrıca isteğe göre ayarlanabilen iç ambiyans aydınlatmalarda mevcut. Kokpitte yer alan ses Kontrollü ve 8 inç boyutundaki renkli dokunmatik ekranlı Ford SYNC 2, telefon, ses, havalandırma veya navigasyon özelliklerini Türkçe sesli komutlarla yönetmenizi sağlıyor.

fodedgeinterior2
Ford Edge’de yer alan akıllı 4×4 (AWD) sistemi buzlu yollardan kuru zemine ve hatta değişkenlik gösterebilen engebeli arazilerde dahi ileri seviye yol tutuşu ve tepki hassasiyeti sağlıyor. Yeni Ford Edge’de, twinTurbo destekli 2.0 litre dizel motor 210 beygir güce ve 450 nm’lik tork değerine sahip. Ford’un, Edge için bu motor kombinasyonu ile verdiği resmi ortalama yakıt tüketimi ise 100 km’de 5.8 litre. Ford Edge’nin CO2 emisyon değeri 149 g/km düzeyinde.