reklamı kapat

POPÜLER

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda kan kaybı; Dokuz önemli marka katılmayacağını açıkladı

17 Ağustos 2017

Organizasyon için geri sayım devam ederken, Avrupa pazarının neredeyse dörtte birini oluşturan dokuz önemli marka, katılım sağlamayacağını açıkladı.

Ağustos ayısının yarısını geride bıraktığımız şu günlerde, otomobil dünyasının önemli organizasyonlarından birisi olan Frankfurt Otomobil Fuarı için de geri sayım devam ediyor. Önümüzdeki ay kapılarını açacak olan fuar için katılımcı markalar bir bir adımlarını atıp, podyumlarında sergileyecekleri modellerle ilgili yavaş yavaş ilk bilgileri vermeye başladı. Bu süreçte en dikkat çekense, Avrupa’da ciddi pazar payı olan bazı markaların organizasyonun yakınlaşmasına rağmen henüz hiçbir girişim yapmamış olmasıydı. Durumla ilgili meraklı bekleyiş sürerken bugün ortaya çıkan detaylar sürecin neden böyle olduğunu çok net bir şekilde ortaya koydu.

Konuyla ilgili dış basına yansıyan detaylarda Avrupa pazarının yüzde 20’si oluşturan dokuz üreticinin Frankfurt Otomobil Fuarı’nı es geçeceği ifade edildi. Organizasyona katılmayacağı açıklanan üreticilerin listesine baktığımızdaysa DS, Infiniti, Peugeot, Jeep, Fiat, Alfa Romeo, Mitsubishi, Volvo ve Nissan gibi markaların var olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz İstanbul Autoshow’da da benzer bir tabloyla karşılaştığımızı hatırladığımızda 2017’nin otomobil organizasyonları bazında geçtiğimiz yıllara oranla bir adım geride kaldığını görebiliyoruz.

YORUMLAR