reklamı kapat

POPÜLER

Futurustik konsept; CUPRA UrbanRebel yüzünü gösterdi

Fütüristik konsept; CUPRA UrbanRebel yüzünü gösterdi

CUPRA, radikal bir tasarıma sahip konsept otomobili UrbanRebel’i tanıttı. Otomobil markanın 2025 yılında uygulamaya koyacağı yeni kimlik izlerini barındırıyor.

Advertisement

CUPRA konsept otomobili UrbanRebel ile şehir içi kullanıma uygun elektrikli otomobillere radikal bir yorum getiriyor. Tamamen elektrikli bir yarış otomobilini, sürdürülebilirlik, performans ve dijital çağın etkilediği heyecan verici estetikle birleştiriyor. Markanın gelecekteki tasarım dili hakkında ipuçları veren otomobil, Münih’te hizmete girecek yeni CUPRA City Garage açılışı öncesi, IAA Münih Uluslararası Otomobil Fuarı’nda sergilenecek.

Marka CEO’su Wayne Griffiths, “CUPRA UrbanRebel Konsept, şirketimizin 2025 yılında pazara sunmayı planladığı şehir içi kullanıma uygun elektrikli otomobilimizin radikal bir yorumu. Bu konsept gelecekteki tasarım dilimizi yansıtıyor. Bu otomobil yalnızca şirketimiz için değil aynı zamanda Volkswagen Grup için de anahtar bir stratejik proje, çünkü amacımız grup markaları için Martorell’de yılda 500 binden fazla kentsel elektrikli otomobil üretmek” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CUPRA UrbanRebel, 3.2 saniyede sıfırdan 100’e çıkıyor

CUPRA UrbanRebel Konsept, CUPRA’nın tasarım felsefesinden ilham alıyor: çarpıcı ve atletik çizgiler, cesur bir ifade sayesinde göze çarpan duygusal ve orijinal tasarım, cinsiyetsiz yaklaşımlı ve elektrik çağı tarafından güçlendirilmiş.

Otomobil toplam 4,080mm uzunluk, 1,795mm genişlik ve 1,444mm yüksekliğe sahip yarışçı görünümüyle dikkat çekiyor. CUPRA UrbanRebel Konsept, sürekli olarak 250kW maksimumda ise 320kW güç üretebilen motora sahip. Otomobil sıfırdan saatte 100 kilometre hıza yalnızca 3.2 saniyede çıkabiliyor.

İlginizi çekebilir

Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Spring Electric ile tanışın