reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy Note 4’ü her yönüyle gösteren görseller sızdı

Samsung’un belki de en merakla takip edilen cihazı olan Galaxy Note 4‘ün resmi tanıtımına sadece haftalar kalmışken, cihazı her yönüyle gösterdiği iddia edilen iki set görsel internete düştü. Görsellerde yer alan cihaz iddia edildiği gibi Note 4 ise; selefinden biraz daha köşeli ve maskülen görünümlü, arkası siyah deri benzeri bir malzemeyle kaplı ancak nihayet gerçek metal çerçeveyle tamamlanmış bir cihazla karşı karşıyayız demektir.

Galaxy Alpha adlı S5 versiyonunda da karşımıza çıkan metal çerçeve, kullanıcıların yıllardır talep ettiği bir değişiklikti. Görünüşe bakılırsa kar kaybı Samsung’u sonunda uyandırdı ve Koreli teknoloji devi kullanıcılara kulak vermeye karar verdi.

Doğruluğu yüzde 100 olmayan bu görseller dışında şimdiye kadar Note 4 hakkında fazla bir bilgi edinemedik, üstelik edindiğimiz bilgilerin de hepsi söylentiden ibaret. Buna göre yeni Note 5,7 inçlik boyutunu koruyacak, ancak özünürlük 1.440 x 2.560 piksel, yani Quad HD seviyesine fırlayacak. Ayrıca Qualcomm’un yeni Snapdragon 805 çipini taşıyan ilk cihazlardan birinin de Note 4 olması bekleniyor, ancak buna ek olarak Exynos çipli versiyonun da çıkabileceği konuşuluyor.

Ancak bugün ortaya çıkan iki set görselde ufak da olsa farklılıklar da görülüyor, dolayısıyla fotoğraflardaki cihazlara daha da dikkatli yaklaşmak gerek. Aslında belki de en iyisi, bu görsellerin ve dedikoduların doğruluğuna kafa yormak yerine 3 Eylül 2014’ü bekleyip cihazın kendisini görmek.

note 4

note 4

note 4

note 4

02

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Galaxy Note 4’ü her yönüyle gösteren görseller sızdı” için 6 cevap

 1. Selim Krdy dedi ki:

  çok çirkin be

 2. ewerlot dedi ki:

  Çinliler üzerinde pek çalışmamış gibi

 3. Güney Şar dedi ki:

  dx.com’da satılan 49.99 usd’lık telefonlar gibi.

 4. Çağrı Bostancı dedi ki:

  Tüm yorumlara katılıyorum. Çok basit bir tasarım olmuş. Arka kısmı ve kenarlar neyse de ön kısım üzerinde çalışmak lazım. apple cihazların giderek ovalleşmesi ile samsungların giderek köşeli tasarımlar seçmesi de ilginç olmuş.

 5. Burak Özdoğan dedi ki:

  Telefonun köşeli ve sert hatlara sahip tasarımı benim hoşuma gitti. İş dünyasının ciddiyetini yansıtıyor. Daha önemlisi metal gibi kaliteli malzemelerin kullanılmaya başlanması olarak gösterilebilir. Note 4’e yönelik asıl beklenti ise her zamanki gibi donanım ve performans yönünde olacaktır. Eğer bu görseller doğru ise benden tasarım olarak ciddiyetiyle tam not aldı.

 6. yımmaz dedi ki:

  Traş makinesi gibi