reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 7. sezonda güvenlik önlemlerini sıkılaştırıyor

Ekranlara dönmesine oldukça kısa bir süre kalan Game of Thrones için güvenlik önlemleri sıkılaştırıyor. Alınan önlemler kapsamında eleştirmenler Game of Thrones bölümlerini önceden izleyemeyecek.

George R. R. Martin‘in meşhur kitap serisinden uyarlanan Game of Thrones dünyanın dört bir yanından izleyicilerin ilgisini çekiyor. En fazla izlenen yabancı dizilerden biri olması sebebiyle bölümlerin internete sızdırılması da ciddi bir tehlike teşkil ediyor. Önceki sezonlarda benzer problemlerle karşılaşan HBO bu sefer işleri sıkı tutuyor.

Aslına bakarsanız güvenlik önlemleri geçtiğimiz sene sıkılaştırılmıştı. Bu kapsamda yeni bölümlerin eleştirmenlere erkenden gönderilmeyeceği duyurulmuştu. Türk dizi sektöründe pek aşina olmasak da, Amerikan televizyonunda tüm bölümler ekrana gelmesinden birkaç gün önce eleştirmenlere iletiliyor. Böylece bölümün ekrana gelmesinin hemen ardından inceleme yazıları izleyicilerle paylaşılıyor. Bu eleştiri yazıları iyi de olsa, kötü de olsa projelerin reklamının yapılmasına vesile oluyor.

Hatırlayacağınız üzere Game of Thrones’un beşinci sezonundan tam dört bölüm internete sızdırılmıştı. Bu durum da yeni bölümlerin izlenme oranında ciddi bir düşüşe neden olmuştu. Kısa bir süre sonra bu sızıntının basına gönderilen kopyalardan kaynaklandığı anlaşılmıştı. Ağzı yanan HBO bu sene de işleri sıkı tutuyor. Basına önceden bölüm göndermeme kararını değiştirmiyor. Alınan bu önlemlerin işe yarayıp, yaramayacağını ise zaman gösterecek.

İLGİLİ HABERLER