reklamı kapat

POPÜLER

Britannia

Game of Thrones’a alternatif yeni dizi Britannia’nın kanalı ve yayın saatleri belli oldu

19 Ocak 2018

Game of Thrones‘un 2019 yılına sarkan sezon finaline geri sayım devam ederken kanalların onun yerini dolduracak dizi arayışı devam ediyor. Tarihi olayları fantastik unsurlarla bir araya getiren Britannia ise şimdiden zirveye oynuyor. Tarzıyla ön plana çıkan bu dizinin Türkiye’de hangi kanalda ekrana geleceği belli oldu.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Britannia yazılı İngiliz tarihinin başlangıcına geri dönüyor. Milattan önce 43 senesinde Keltlerin hakim olduğu topraklara yakından bakmamızı sağlıyor. Savaşçı kadınların ve güçlü druidlerin (kelt rahipleri) hüküm sürdüğü topraklara Roma İmparatorluğu göz koyuyor. Onların işgaline karşı koymak isteyen Keltler ise sadece savaş bilgilerine değil, yer altındaki gizemli güçlerle olan bağlantılarına da güveniyor.

Başroller dikkat çekiyor

Game of Thrones‘a benzerliğiyle dikkat çeken dizinin oyuncu kadrosunda tanıdık isimler de yer alıyor. The Walking Dead’in Vali’si David Morrissey‘e True Detective’den tanıdığımız Kelly Reilly eşlik ediyor. Yan rollerde ise ikolaj Lie Kaas, Liana Cornell, Gershwyn Eustache Jnr., Mackenzie Crook, Barry Ward, Stanley Weber ve Joe Armstrong gibi isimler yer alıyor.

İngiltere’de 18 Ocak’ta izleyici karşısına çıkan Britannia’nın Türkiye yayıncısı şimdiden belli oldu. Dizinin yeni bölümleri 19 Ocak‘tan itibaren cuma günleri saat 22.00’de SinemaTV‘de ekrana gelecek.

Video