reklamı kapat

POPÜLER

Garmin’den profesyonel sporculara özel akıllı saat

Birçok alanda farklı cihazlarla karşımıza çıkan Garmin, profesyonel sporculara özel aksesuarlar da üretiyor. Garmin’in yeni geliştirdiği saat, profesyonel sporcuları hedef alıyor ve detaylı aktivite takip verileri sunuyor. 

Garmin’in önceki cihazları genel olarak aktivite takibi yapabiliyor. Garmin Forerunner 935 ise atletler ve triatlon sporcularını hedef alıyor. Bu alanlardaki sporcular için “premium” bir saat olarak nitelendirilen cihaz, antrenmanları detaylı olarak analiz ediyor ve bazı önemli bilgiler veriyor. Örneğin yapılan antrenmanın verimli mi olduğu yoksa sporcunun kendisini fazla mı zorladığı bu veriler ışığında anlaşılabiliyor. Haftalık analizler de gerçekleştiren saat, antrenman programının düzenlenebilmesini mümkün hale getiriyor. Garmin’in bir diğer aktivite takip odaklı cihazı Running Dynamics Pod ile bağlantılı olarak çalışabilen saat, böylece çok daha detaylı veriler elde edebiliyor.

24 saat kullanım süresi vadeden saat, düşük enerjili moda alındığında 50 saat kullanılabiliyor. Fakat tabii bu modda aktivite takip özelliklerinin çoğundan feragat etmek gerekiyor. Akıllı saatlere göre yüksek bir fiyata, 500 dolara satışa sunulan cihazın bir de 3’lü paketi bulunuyor. Siyah ve sarı kayış ile birlikte HRM-Tri, HRM-Swim isimli kalp ritmi ve yüzme takibi yapabilen cihazlara sahip olunmak istendiğinde ise 650 doları gözden çıkarmak gerekiyor.

YORUMLAR