reklamı kapat

POPÜLER

Geely
geely corona virüsü

Geely virüs geçirmeyen otomobilin ardından ikinci hamlesini de gerçekleştirdi

Çin’deki pazarı inanılmaz derece vuran Corona virüsü için yeni bir satış stratejisi geliştiren Geely, ilgiyi artırmanın amacında.

Dünyanın pek çok yerinde alarm seviyelerinin yükselmesine neden olan Corona virüsü, şu günlerde Türkiye sınırını da sallıyor. Sınır kapılarının kapatılma önlemiyle gündemde olan salgının otomobil piyasasına olan etkisi de azımsanmayacak seviyelerde. Başladığı yer olan Çin’deki satışların yüzde 90‘ın üzerinde düşmesine sebep olan virüsle ilgili geçici fabrika kapatma adımlarını da gördük. Geely ise “virüs geçirmeyen otomobil” projesiyle gündemdeki ilgi odaklarını bir anda üzerine çekmeyi başarmıştı. Çinli markanın geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni uygulama da, düşen satışları tekrar ayağa kaldırmak adına faydalı olacak gibi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geely internet satışlarıyla ilgi çekmeye çalışıyor

Markanın kaynakları tarafından gerçekleştirdiği duyuruda, virüs tehlikesi sebebiyle evlerinden çıkmak istemeyen kullanıcılar merkeze alınıyor. Satış noktalarına gitmeden internet sitesi üzerinden verilebilecek olan siparişlere olanak tanıyan yeni sistemde yerel bayilerle koordineli olarak tüketicinin ev adresinden başlayarak test sürüşleri de düzenlenebiliyor. Çevrimiçi satış stratejisinin otomobil üreticilerinin müşterilerle buluşma noktasında önemli bir potansiyel barındırdığını belirten markanın uygulamadan ümitli olduğunu söyleyebiliriz. Sistemin satışlara olan etkisini ancak önümüzdeki birkaç ay içerisinde görebileceğiz.

İlginizi çekebilir

Tam elektrikli Volvo XC40 Recharge