reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Ioniq 5 N

Gelin, Hyundai Ioniq 5 N ile bir Nordschleife turu atın [Video]

Gelin, tamamen elektrikli spor otomobil modeli Hyundai Ioniq 5 N ile beraber etkileyici bir Nordschleife turu atın.

Hyundai tarafından hazırlanan en etkileyici spor otomobil modelleri arasında yer alan Hyundai Ioniq 5 N, aşağıda izleyebileceğiniz videoda efsane Nordschleife pistini 7:45.59 süre ile dönüyor. Bu derecenin karşılaştırmak adına Aston Martin Vantage veya BMW M2 CS’den yaklaşık iki saniye daha yavaş, Ferrari 599’dan ise daha hızlı olduğu aktarılıyor. Bu videoda Christian Gebhardt tarafından yönetilen Ioniq 5 N, 641 beygir güç sunuyor ve 0’dan 100 km/s hıza 3 saniyenin biraz üstünde ulaşabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bundan önce Porsche Taycan ile Nürburgring Nordschleife rekorunun kırılması ses getirmişti. Henüz tüm detaylar tam olarak belli değil ancak dört kapılı tamamen elektrikli sınıfta yeni Nürburgring Nordschleife rekoru bir süredir aşağıdaki videoda izleyebileceğiniz Porsche Taycan modelinde yer alıyor. Yeşil Cehennem’i Lars Kern’in kontrolünde 7:07.55’lik bir süre ile dönen yeni ya da makyajlı Taycan, Taycan Turbo S’in 2022’deki rekorundan 26 saniye ve Tesla Model S Plaid’den ise 18 saniye daha hızlı bir tur dönmeyi başarmış durumda.

Bundan önce dünyanın en güçlü tamamen elektrikli hiper otomobil modellerinden Rimac Nevera ile bir “Nordschleife” rekoru kırılmıştı. Nevera eğer daha önce görmediyseniz alandaki sınırları gerçek anlamda zorlayan bir seçenek. Tam 1.914 beygir güç üreten bu canavar, performans konusunda çıtayı oldukça yükseltiyor ve yollara çıkarıldığı ilk andan bu yana birçok farklı rekor kırıyor. Bu rekorlar arasında bir süredir efsane pist Nordschleife’da elde edilen tur rekoru da bulunuyor.

Martin Kodrić tarafından kontrol edilen ve Michelin Cup2R lastikler üzerinde yol alan Nevera, dünyanın en zor pistini sadece 7:05.298 sürede tamamlamayı başardı. Bu tur zamanı, üretime alınan elektrikli araçlar arasındaki en iyi derece oldu, rekor direkt olarak 7:25.231 süreye sahip Tesla Model S Plaid modelinden alındı. Bu rekor turu için sayfanın altında izleyebileceğiniz videoyu paylaşan şirket, bu başarıyı ve kırılan diğer 20’den fazla rekoru kutlamak için, Nevera Time Attack Edition modelini de tanıtmıştı.

Porsche Taycan rekoru yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition tanıtıldı

İLGİLİ HABERLER