reklamı kapat

POPÜLER

Gençlerin Apple Watch’a olan ilgisi azalmaya devam ediyor

Apple’ın oldukça uzun bir zamandır beklenen saati Apple Watch ön siparişe açıldı ve ilk açıklanan rakamlara göre 1 milyona yakın sipariş aldı. Ancak yapılan ankete göre gençlerin saate olan ilgisi geçtiğimiz yıla göre önemli bir oranda azalmış durumda. Daha önce gençlerin çok fazla ilgi göstermediği açıklanan saat, var olan ilgiyi de kaybetmeye başlamış gibi görünüyor.

6 bin 200 genç ile birlikte yapılan ankete göre bu gençlerin yalnızca yüzde 11‘i Apple Watch’u almak istiyor. Satın almayı düşünenlerin yüzde 74‘ü cihazı stil sahibi olması nedeniyle tercih ediyor. Yüzde 72’lik kesim ise Apple Watch’un tasarımını beğeniyor. Gençlerin yüzde 64’ü mesajlaşma ve bildirim özelliği için Apple Watch almak isterken, yüzde 61‘i de uygulamalar için bu saati almak istiyor. Son olarak gençlerin yüzde 60‘ının saati istemesinin nedeni Apple markasına sahip olması ve sağlık özellikleri öne çıkarılmasına rağmen Apple Watch’u aktivite takip özelliği için almak isteyenlerin yüzdesinin ise 49 olduğu belirtiliyor.

Geçtiğimiz yıl yapılan benzer bir çalışmada Apple Watch almak isteyen gençlerin yüzde 16 oranında olduğu açıklanmıştı. Bu da geçtiğimiz yıla oranla yüzde 5’lik bir düşüş olduğu anlamına geliyor. Bu düşüşte Apple Watch’un gecikmesi, saatlerin gençler arasında yeterince popüler olmaması ve akıllı saatlerin kullanım alanlarının halen net olarak bilinmemesinin etkisi olduğu düşünülüyor

İLGİLİ HABERLER