reklamı kapat

POPÜLER

android iphone

Android iPhone’a karşı: Gençlerin tercihi hangisi?

Gençlerin akıllı telefon tercihleri üzerine yapılan bir araştırma iPhone ve Android arasındaki gerilime yeni bir bakış açısı getiriyor.

Piper Jaffray’nin Amerika’nın 40 eyaletinde binlerce gençle yapılan “Teens Survey” araştırması ortaya ilginç bulgular koyuyor. Bu araştırmaya göre gençlerin tercihi iPhone. Araştırma sonuçları, katılımcıların yüzde 82’inin mevcut bir iPhone’u olduğunu ortaya koyuyor. Geçtiğimiz yılki ankette ise bu değerin yüzde 78 olduğu belirtiliyor. Piper Jaffray’in araştırmaları arasında bu yılki değerin en yüksek sonuç olduğu da kaydediliyor. İlginç bir diğer nokta ise gençlerin alacakları yeni telefondaki tercihleri. Katılımcıların yüzde 84’ü yeni telefonlarının yine Apple modeli olacağını kaydediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch’a da ilgi büyük

Amerika’daki liselerde yoğun şekilde iPhone kullanımı, Apple Watch’un satışlarını da artırabilir. Katılımcıların yüzde 20’si önümüzdeki 6 ay içinde bir Apple Watch almayı planladığını belirtiyor. Tüm markalar arasında ise Apple en çok istenilen 2. marka oluyor. Birinci sırada ise Rolex var.
iphone
Marka sadakati konusunda geçtiğimiz mart ayında Android’in arkasında kalan Apple, gençlerinse kalbini kazanmış gibi görünüyor. Genç kitleyi etkilemeyi başaran firmanın gelecek olası “bütçe dostu” modeli ise gençlerin daha da işine gelecektir. Öte yandan gençler arasında “popüler olana sahip olma” düşüncesi de Apple’ın işlerini kolaylaştırmış gibi görünüyor. Apple’ın eğitim indirimi ve benzeri fırsatları ise öğrencilerin Apple ekosistemine girmesini kolaylaştırıyor.

İlgili video

iPhone 8 ve 8 Plus (PRODUCT)RED