reklamı kapat

POPÜLER

general electric
general electric
general electric

General Electric’ten uçak parçalarını basabilen 3D metal yazıcı

General Electric, uçak parçaları üretmek için uygun olan 3D metal yazıcısını duyurdu. Büyük ve karmaşık metal parçaları üretmek için geliştirilen yazıcı, uzay sınıfı standardında yüksek çözünürlüklü ve karmaşık geometrili büyük bileşenler üretebiliyor.

Havacılık, otomotiv ve enerji sektörleri de dahil olmak üzere farklı endüstrilerdeki bireysel ihtiyaçları karşılamak için tasarlanan yazıcı, 1 metre çapındaki parçaları doğrudan bir bilgisayar dosyasından basabiliyor. Makine ince metal toz katmanlarını 1 kilowatt lazerle bir araya getiren yazıcıyla ilgili General Electric’ten Mohammad Ehteshami açıklamada bulundu. “Endüstriden bağımsız olarak, her müşterinin kendi özel ihtiyaçları ve kendine özgü karmaşıklık seviyeleri var” diyen GE Additive Başkan Yardımcısı Muhammad Ehteshami, “Yeni nesil makinelerin özelleştirilebilir ve yapılandırılabilir olması gerektiğini duymalıyız” dedi.

Bir mühendisin hayali

General Electric’in 3D metal yazıcısı 1,1×1,1×0,3 m parçaları işleyebiliyor. Bir mühendisin hayali olduğu belirtilen yazıcının beta aşamasında olduğunu belirtelim. Birkaç makinenin önümüzdeki yıl teslim edileceğini söyleyen General Electric, 3D yazıcısının fiyatını henüz açıklamadı.