reklamı kapat

POPÜLER

General Mobile Discovery incelemesi

General Mobile Discovery
ÇİFT SIM KART DESTEĞİ
Discovery kutusunda kulaklık, micro-USB kablosu ve şarj adaptörünün yanı sıra ekran çizilmelerinden endişe eden kullanıcıları memnun edecek bir ekran koruma filmi de çıkıyor. Telefonun kulaklığı beyaz kablolu ve gri renkli metal parçalara sahip. Malzeme kalitesiyle sağlam olduğunu belli ediyor. Düz yapıdaki dolaşmayan kablo, ince ama işe yarayan bir tasarım detayı olarak dikkat çekiyor. Kulaklık ses seviyesi açasından gayet tatmin edici ancak bas yoğunluğu oldukça fazla. En yüksek ses seviyesinde müzik dinlerken daha az hissedilen bu bas yoğunluğu, sesi biraz kıstığınızda kendini daha çok belli ediyor ve rahatsız edici bir boğulma etkisine neden oluyor.

Discovery’nin, yuvarlak hatlara sahip, sade bir tasarımı var. Sol yanında ses ve güç düğmeleri, üst kısmında ise micro-USB ve kulaklık girişi yer alıyor. Çıkabilen arka kapağın altında 1.800 mAh gücünde bir pil, microSD kart haznesi ve iki adet SIM yuvası bulunuyor. SIM yuvalarından birincisi micro SIM ile; diğeri ise standart, eski tip SIM kartlarla çalışıyor. Ve yalnızca ilk SIM kart yuvası 3G şebeke desteği sunuyor. Telefonu yakın fiyatlı rakiplerinden ayıran en önemli donanımlardan biri ise ekranı. 4,7 inç büyüklüğündeki ekran Super IPS panel kullanıyor. Bu panel sayesinde ekran hem daha gerçek renkler veriyor hem de farklı açılardan baktığınızda görüntülerde renk kayıpları ve değişimler yaşanmıyor.

HD çözürülük veren ekranın sahip olduğu 312 ppi piksel yoğunluğu değeri de bu seviyedeki bir cihaz için gayet makul. Bunun yanında ekranın parlaklığı da tatmin edici seviyede. Parlaklık ayarını otomatik olarak tanımladığınızda telefonun kendi belirlediği parlaklık da tutarlı. Ortam ışığına uygun şekilde, yeterince aydınlanıyor. Karanlık kaldığını hissetmiyorsunuz.

YORUMLAR