reklamı kapat

POPÜLER

TomTom trafik

Gideceğiniz rotayı trafik yoğunluğuna göre ayarlayan TomTom Go serisi Türkiye’de

TomTom, gerçek zamanlı trafik özelliğini Türkiye’de kullanıma sundu. Yeni GO serisi cihazlarının lansmanını bugün gerçekleştiren TomTom, Go serisi cihazlarla Türkiye’deki kullanıcıların bundan böyle trafikte zaman kaybetmesini ortadan kaldırmayı hedefliyor.

TomTom trafik
Ömür boyu TomTom Traffic ve ömür boyu ücretsiz harita güncellemesi ile birlikte gelen cihazlarda akıllı rota planlama özelliği de bulunuyor. Haritalanmış yolların yüzde 100’ünü kapsayan TomTom Traffic, dünya genelinde 400 milyonun üzerindeki GPS sinyalinden alınan verileri kullanıyor ve 10 metreye kadar hassasiyetle doğru trafik bilgisi sunuyor.

Bilgilerin her iki dakikada bir güncellendiği bu özellik sayesinde sürücüler gidecekleri yerlere daha hızlı bir şekilde ulaşabiliyor. Tıkanıklığın nerede olduğunu görüntüleyen sürücüler, hangi yolların tıkalı olduğunu, gecikme süresini ve gecikmeye neyin sebep olduğunu kolayca görüntüleyebiliyor. Sürücüler bunun yanında trafik tıkanıklığının nerede başlayıp nerede bittiğini de GO serisi cihazlar üzerinden öğrenebiliyor. Ses komutlarıyla da kontrol edebileceğiniz cihazlar, 4 inç, 5 inç veya 6 inç olmak üzere üç farklı ekran boyutuna sahip. Üç boyutlu haritaların da sunulduğu Go serisi cihazlardan 4 inçlik Go 40, 499 TL’den, 5 inçlik Go 50, 549 TL’den, 6 inçlik Go 60, 649 TL’den, yine 5 inç olan Go 500 649 TL‘den serinin üst navigasyon cihazı 6 inçlik Go 600 ise 799 TL’den piyasaya sürülmüş durumda. Go 500/Go 600’ü diğer cihazlardan ayıran fark ise tam interaktif ekranı bünyesinde barındırması. Bu ekran sayesinde sürücüler görüntüyü parmaklarıyla küçültüp büyütebiliyor.
Haberde kullanılan görsel Go 600’e aittir.