reklamı kapat

POPÜLER

TomTom Bandit
mydrive
tomtom GO

TomTom’un ilk aksiyon kamerası Bandit GoPro’ya gözdağı veriyor

Dünyaca ünlü navigasyon firması TomTom, GoPro’nun karşısına Bandit isimli kamerasıyla çıkıyor. What Next isimli etkilikte üç büyük yeniliğini tanıtan TomTom, aksiyon kamerası Bandit ile yeni bir segmente adım atıyor. Geniş açılı bir lensle birlikte gelen su geçirmez özellikli TomTom Bandit kullanıcıların çektikleri görüntüleri anında akıllı telefonlarına aktarmasına yardımcı oluyor.

Full HD (30/60) ve 720p (60/120) piksel çözünürlüklü video kaydı yeteneğine ek saniyede 15 kare 4K ve saniyede 30 kare 2,7K video da kaydedebilen kamera, 16 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekimi de yapabiliyor. Sahip olduğu sensörler ve GPS sayesinde hız, yükseklik, G kuvveti ile kalp atışını ölçebilen kamera, kalp atışına göre en heyecanlı görüntüyü seçebiliyor. Pili tam şarj edildiğinde 3 saat boyunca kullanılabileceği belirtilen kamera, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarına destek veriyor. Ekstra bir kılıfa ihtiyaç duymayan ve tamamen su geçirmez gövdeye sahip olan kamera, 429 eurodan önümüzdeki ay yurt dışında satışa sunulacak.

TomTom Bandit
TomTom ekstrem sporlarla uğraşan kullanıcılar için geliştirdiği Bandit haricinde MyDrive isimli yazılımını da tanıttı. TomTom MyDrive ile gerçek zamanlı trafik bilgileri, akıllı telefon, tablet ya da bilgisayardan planlanabiliyor. Akıllı telefon, tablet ve bilgisayardan rotayı planlayıp araçtaki navigasyon cihazına yönlendiriliyor. Otomobile binildiğinde hızlı bir şekilde rota hazır bir hale geliyor. MyDrive şimdilik TomTom GO 510, GO 610, GO 5100 ve GO 6100 modellerinde kullanılabiliyor. TomTom bununla birlikte yeni GO serisi navigasyon cihazlarını da görücüye çıkardı. TomTom GO 510, 610, 5100 ve 6100 modelleri artık ömür boyu trafik bilgisi ve hız kameralarını ücretsiz şekilde görüntülüyor. 5 ve 6 inçlik yeni GO Serisi, tamamen dokunmatik ekranıyla 3 boyutlu görüntü sunuyor. Yeni TomTom navigasyon cihazları İngiltere’deki 169,99 sterlinden başlayan fiyatla satışa sunulacak.