reklamı kapat

POPÜLER

Honda

Global Honda şampiyonasında Türk teknisyenden büyük başarı

Honda tarafından düzenlenen ve çeşitli bölgelerde çalışmakta olan teknisyenleri bir araya getiren yarışmada, yüzümüzü güldüren gelişmeler yaşanıyor.

Dünyanın en büyük motor üreticilerinden birisi olan Honda, bu yıl ilk kez düzenlediği bir yarışmayla gündemde. Dünyanın dört bir yanından 75 bin Honda teknisyenini bir araya getiren bir şampiyona üzerine oluşumu sağlanan bu etkinlik, “Dünya Teknisyenler Şampiyonası” olarak lanse ediliyor. Ülkemizde de önemli girişimleri bulunan Japon üreticinin organizasyonuna İzmir sınırları içerisinde yer alan Plaza Terakki’de görev yapan bir Türk de katılım sağlıyor. Halil Atam adındaki teknisyenimiz yapılan değerlendirmelerin ardından Türkiye’yi finalde temsil etmeye hazırlanıyor.

İlk eleme Honda Türkiye’den

Dünyanın dört bir yanında yer alan teknisyenlerin yarıştığı şampiyonada ülke ve bölge çapında yapılan ön elemeler sonucunda finale kalan 26 kişi arasında Halil Atam bulunuyor. Honda Türkiye tarafından 9 farklı kategoride yapılan ön elemelerdeki başarısıyla öne çıkan Atam, elde ettiği başarı ile Avrupa bölgesinden finallere adını yazdırdı. Meslekte 25’inci yılını dolduran Türk teknisyen, çıraklık sürecinden itibaren İzmir Plaza Terakki’de görev yapıyor. Dünya Teknisyenler Şampiyonası final yarışı 29 Mayıs 2019 tarihinde Tokyo’da gerçekleştirilecek.

İlginizi çekebilir

Otonom iş aracı