reklamı kapat

POPÜLER

Glowdeck

Glowdeck şarj istasyonu başarıyı ikinci Kickstarter kampanyasıyla yakaladı [Video]

Kickstarter‘daki ilginç fikirleri ve başarı hikayelerini her zaman paylaşıyoruz, ancak her Kickstarter projesi mutlu sonla bitmiyor ne yazık ki. Geçtiğimiz yıl Glowdeck adlı şarj istasyonu/Bluetooth’lu hoparlör tasarımını Kickstarter kampanyasına taşıyan Justin Kaufman, hedeflediği cüzi sayılabilecek miktardaki fonu toplayamamış. Fakat hikaye burada sona ermiyor! Mağlubiyeti kabul etmeyen Kaufman, Glowdeck’in tasarımını gözden geçirdikten sonra geçtiğimiz günlerde bir Kickstarter kampanyası daha başlatmış ve hedeflediği fonu aşmayı sadece üç günde başarmış.

Glowdeck
Kablosuz şarj istasyonu, Bluetooth’lu hoparlör ve bildirim sistemi olarak çalışan Glowdeck’in birincil fonksiyonu akıllı telefonları şarj etmek. Qi adı verilen kablosuz şarj standardına sahip telefonların yanı sıra Qi özelliğini etkinleştiren kapağa sahip telefonları kablosuz bir şekilde şarj edebilen Glowdeck, Qi özelliği bulunmayan telefonlar için de USB girişine sahip. Qi üzerinden şarj için tek yapmanız gereken telefonu kutunun ortasına yerleştirmek. Pilin şarj seviyesini takip eden Glowdeck, şarj seviyesi yüzde 100’e ulaştığında enerji vermeyi kesiyor; böylece telefonun pil ömrü uzuyor.

Glowdeck
Glowdeck’in üzerindeki 2,2 inçlik dokunmatik ekran saat işlevi görebildiği gibi yüksek çözünürlüklü görüntü ve grafikleri de gösterebiliyor. Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlardaki özet akışının yanı sıra çağrı, e-posta ve SMS bildirimlerini gösterebilen ekrana kutunun LED aydınlatma sistemi de destek oluyor ve gelen bildirim tipine göre renk değiştiriyor.

Glowdeck
Bu minik kutunun diğer marifetiyse Bluetooth’lu hoparlör ve mikrofon görevi görmesi. Yapılan katkıya göre ahşap veya akrilik kaplamayla edinilebilen Glowdeck’in önümüzdeki ağustos itibarıyla kullanıcılara ulaşması bekleniyor.

VİDEO