reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Micro

Ev tipi 3D yazıcı Micro, bir günde 1 milyon dolar fon desteğine ulaştı

Dün “Sadece 200 dolara 3D yazıcı geliyor, sektörde rekabet kızışıyor” başlığıyla detaylı bir haberini paylaştığımız küçük boyutlu 3D yazıcı Micro, Kickstarter’da yalnızca bir günde 1 milyon dolar barajını aşmayı başardı. Haberi yazdığımız esnada, sahip olabilmek için en az 300 dolar fon desteğinde bulunmak gereken yazıcı 1 milyon 400 bin doları aşan fon desteğine ulaşmıştı.

Advertisement

Pazartesi günü Kickstarter’daki projesine destek toplamaya başlayan yazıcının geliştiricisi K3D, yalnızca 11 dakika içinde 50 bin dolarlık fon hedefine ulaştı. Projenin 1 milyon doları aşması ise 25 saat kadar sürdü. Kickstarter’da 28 gün daha fon toplamaya devam edecek yazıcının daha da çok para toplayacağı ise garanti.

Bugüne kadar piyasaya sürülen 3D yazıcılar, ev tipi olmalarına rağmen yüksek fiyatlarıyla göz korkutuyordu. 7 inçlik Micro ise, küçük boyutu ve düşük fiyatıyla gerçek manada bir ev tipi 3D yazıcı olarak dikkat çekti ve 5 binin üzerinde kişi tarafından desteklendi. Eğer bir aksilik olmazsa Micro için ön sipariş verenler yazıcılarına bu yılın ekim ayından itibaren kavuşmaya başlayacak. Teslimatlar, fon desteğine göre önümüzdeki yılın şubat ayına kadar devam edecek.