reklamı kapat

POPÜLER

Go Sharing
Go Sharing

Go Sharing yeni hizmetini kullanıma sundu; işte detaylar

Hollandalı E-Moped girişimi Go Sharing, e-moped’lerin ardından elektrikli otomobillerini de Hollanda’da kullanıma sundu.

Başlangıçta hizmet verecek 30 adet paylaşımlı elektrikli otomobil Hollanda’nın Delft, Den Bosch, Lahey, Eindhoven ve Rotterdam şehirlerinde kullanılabiliyor. Go Sharing, Hollanda merkezli Q-Park şirketiyle de bir iş birliğine imza attı. Go Sharing, bu girişimiyle kullanıcıların en rahat şekilde hizmet alabilmesini amaçlıyor. Daha çevreci ve trafik sorununu ortadan kaldırabildikleri sürdürülebilir ulaşım modelini benimsediklerini aktaran GO Sharing CEO’su Raymon Pouwels, gelecekte paylaşımlı arabaların yaygınlaşacağını da öngörüyor.

Paylaşımlı mobiliteyi herkes için erişilebilir hale getirmek istediklerini belirten GO Sharing CEO’su Raymon Pouwels,  CO2 salınımını azaltmak kadar trafik sıkışıklığına ve park yeri bulma sorununa da çözüm sağlayan sürdürülebilir ulaşımın sağladığı avantajlardan tam olarak yararlanmanın tek yolunun paylaşımlı mobilite olduğuna dikkat çekiyor. Pouwels,  bölgeler arası seyahatlerde e-moped kullanımının az da olsa arttığını ancak hala birçok kişinin kendi araçlarına veya kiralık araçlara daha çok güvendiğini ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Go Sharing hangi elektrikli araçları kullanıyor?

Şu an sadece Hollanda’da kullanıma sunulan paylaşımlı elektrikli otomobiller için MINI Cooper ile iş birliğine giden GO Sharing, ortalama 234 kilometre menzile sahip ve 35 dakikada yüzde 80’i hızlı şarj olabilen MINI Cooper SE araçlarla hizmet vermeyi planlıyor. Bu hizmet için mevcut GO Sharing kullanıcıları, uygulama üzerinden paylaşımlı araç planında elektrikli otomobiller kullanmayı seçebiliyor. Hesap onay aldıktan sonra, geçerli bir sürücü ehliyetine sahip olan 23 yaş ve üstü kullanıcılar, elektrikli arabalara rezervasyon yapabiliyor. Kullanıcılar, rezervasyon başına 4,99 euro açılış ücreti ile dakika başına 0,30 euro ödeyerek araçları kiralayabiliyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept