reklamı kapat

POPÜLER

God of War

God of War efsanesi bugün PC için çıkışını yapıyor

PlayStation ile oyun tarafının en büyük isimleri arasında yer alan Sony, PC açılımını sürdürüyor, God of War PC için çıkıyor.

PlayStation dünyasının en önemli yapımları arasında sayılan God of War, söz verildiği gibi 14 Ocak 2022 itibarıyla PC yani Windows bilgisayarlarda oynanabilir hale geliyor. Akşam saat 20:00 sonrasında herkese açılacak oyun, Steam ve Epic Games Store üzerinden 329 TL fiyat ile elde edilebiliyor. PlayStation sahibi olmayanlar ve oyunu ilk defa PC’de oynayacaklar için paylaşılan temel özet ise şöyle:

“Kuzey diyarına adım atın
Olimpos Tanrılarından aldığı intikamın üzerinden yıllar geçen Kratos, artık İskandinav Tanrılarının ve canavarlarının diyarında sıradan bir insan olarak yaşıyor. Bu sert ve acımasız dünyada hayatta kalabilmek için savaşmak ve oğluna da aynısını öğretmek zorunda.

İkinci bir şans yakala
Kratos yeniden bir baba. Onun saygısını kazanmaya kararlı oğlu Atreus’un akıl hocası ve koruyucusu olarak, bir yandan oğluyla son derece tehlikeli bir dünyada ilerlerken diğer yandan da adeta onun simgesi olan öfkesini bastırmak ve kontrol etmek zorunda.

Korkutucu yaratıkların olduğu daha karanlık ve dizginsiz bir dünyaya yolculuk et
Mermer taş ve sütunlarla kaplı gösterişli Olimpos’tan çıkıp Viking öncesi İskandinav kültürünün amansız orman, dağ ve mağaralarına gelen Kratos, kendi yaratık, canavar ve tanrı panteonu olan yeni ve bambaşka bir diyarla karşı karşıya.

Göğüs göğüse kanlı çatışmalara gir
Oyuncuyu her zamankinden daha çok aksiyonun içine sokan omuz üstü kamera açısı sayesinde, God of War’daki savaşlar Kratos’un yüzleşeceği İskandinav yaratıkları panteonunu yansıtıyor: Görkemli, vahşi ve zorlayıcı. Yeni bir ana silah ve yeni kabiliyetler bir yandan God of War serisini simgeleyen ruhu korurken bir yandan da türe yeni bir boyut katan şiddetli mücadeleler sunuyor.”

FPS sınırı olmadan 4K çözünürlükte 21:9 olarak oynanabilecek oyunda, Nvidia’nın DLSS desteği de aktif olarak yer alıyor. Ayrıca Nvidia Reflex desteği de eski oyun için verilen önemli imkanlar arasında bulunuyor. İstenirse kontrolcü ile de oynanabilecek oyun, ön incelemelere göre görsel olarak çok ama çok iyi seviyede yer alıyor.

İlginizi Çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı