reklamı kapat

POPÜLER

Google buzdolabı, otomobil kadranı ve termostatlara reklam vermeyi planlıyor

Google, Securities and Exchange Comission’a gönderdiği yeni bir belgede yer alan bilgilere göre reklam verdiği alanlarda sınırları zorlamaya hazırlanıyor. Daha yüksek mobil gelir elde etmek için buzdolabı, otomobil kadranı, termostat, gözlük ve saatlerde reklam göstermeyi amaçladığı görülen şirket, kullanım alanı giderek genişleyen mobil cihaz kavramı doğrultusunda reklamların da hedef kitlesini böylece genişletmeyi hedefliyor.

Termostat ve duman dedektörü üreticisi olan Nest’i 3,2 milyar dolara satın alan, Google Glass‘ı geliştiren ve otomobil üreticileriyle işbirliği yapan Google’ın bütün bu hamleleri raporda yer alan bilgileri doğrular nitelikte. Fakat Google’ın VentureBeat sitesine gönderdiği bir açıklamada en azından Nest’in satın alınmasının şirketin reklam politikalarıyla ilgisi olmadığı belirtildi.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Google buzdolabı, otomobil kadranı ve termostatlara reklam vermeyi planlıyor” için bir cevap

  1. Nihat Badıllı dedi ki:

    al al al al al nereye kadar al al al doğrusunu söylemek gerekirse 2-3 yol sonra bilim kurgu filmlerinde olduğu gibi 1 firma tüm dünyayı satın almış ve herkezi yönetiyor olması beni ciddi derecede korkutuyor, son bir şey yeşilçam filmlerinde olduğu gibi RUHUMU ASLA…