reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome’da artık fotoğraf ile arama yapabilmek mümkün

Google‘ın güncellenen tarayıcısı 30’uncu sürümüyle karşımızda. Altyapıda gerçekleştirilen iyileştirmelerin yanı sıra yetenekleri de arttırılan yazılımda artık fotoğraf ile arama yapılabiliyor.

Windows, MAC OS, Linux ve Chrome Frame platformları için yayınlanan Chrome 30’da bir kısmı kritik yaklaşık 50 güvenlik açığı giderildi. Düzenlemeler sayesinde tutarlılık ve performans artışının yaşandığı programın en önemli yeniliklerinin başında ise görsel ile arama fonksiyonu geliyor. Herhangi bir internet sitesinde iken istediğiniz görsele sağ tıkladıktan sonra “Bu resmi Google arama motorunda ara” diyerek ilgili işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Akıllı algoritma sistemi aracılığıyla aynı içeriği kullanan diğer adreslere ulaşabilir, resmin ilk ne zaman ve nerede yayınlandığı gibi bilgilere erişebilirsiniz.
chrome 30

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Google Chrome’da artık fotoğraf ile arama yapabilmek mümkün” için bir cevap

  1. Zafer Balkan dedi ki:

    Google’ın kendi eklentisi Search by Image ile bunu uzun süredir yapabiliyorduk. Artık bu işi eklentiyle yapmak yerine arabirimle yapacak olmamız sadece eklenti kullanmayan kullanıcıları çekmek için yapılmış gibi görünüyor. https://chrome.google.com/webstore/detail/search-by-image-by-google/dajedkncpodkggklbegccjpmnglmnflm