reklamı kapat

POPÜLER

Google Fotoğraflar’da fotoğraf düzenlemek artık çok daha kolay

Google’ın sevilen fotoğraf uygulaması Google Fotoğraflar her yeni güncellemeyle birlikte başarılı özellikleri bünyesine katmaya devam ediyor. Uygulamanın yeni güncellemesi ise fotoğraf düzenlemeye bambaşka bir boyut kazandırıyor.

Normalde fotoğraf düzenlemesi yapıldığında orijinal fotoğrafın bir kopyası oluşturuluyor ve telefona kaydediliyor. Bu da bir zaman sonra albümün orijinal ve kopya fotoğraflarla dolmasına neden oluyor. Ayrıca yapılan bu değişiklikler geri alınamaması da sorun yaratabiliyor. Google Fotoğraflar uygulamasının yeni özelliği ise fotoğrafta yapılan değişiklikleri katmanlar halinde orijinal fotoğrafın üzerine kaydediyor. Böylece istendiği zaman yapılan düzenlemeler geri alınabiliyor veya orijinal fotoğrafa dönülebiliyor. Ayrıca yine yeni güncellemeyle fotoğraflar algoritma tarafından daha iyi algılanıyor ve hızlıca gruplanabiliyor.

Google Play Store üzerinden dağıtımına başlayan güncelleme henüz size gelmediyse bir süre daha bekleyebilir ya da APK olarak uygulamayı indirebilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Google Fotoğraflar’da fotoğraf düzenlemek artık çok daha kolay” için bir cevap

  1. ironvarol dedi ki:

    Bir albüme eklenen fotoğrafın, o albümün sonuna eklenmesi ve son yüklenenin o albümde ilk olarak görülememesi büyük eksiklik. Örnek: 500 fotoğraf olan bir albümünüz var ve 501. fotoğrafı o albüme eklediğiniz de albümün sonuna ekleniyor. Mobil ağ ile bağlı iken 501. fotoğrafı görmekte bir hayli sıkıntı yaratıyor hali ile. Hala buna bir çözüm getirilmemesi de ilginç.