reklamı kapat

POPÜLER

google chrome görseller

Google görseller yenilenen arayüzü ile karşınızda

Google görsel aramalarında yan panel dönemi resmen başladı. Kullanıcıların hemen fark ettiği yeni tasarım son güncellemeyle geldi.

Google’ın son dönemlerde yaptığı güncellemelere bir yenisi daha eklendi. Bugün açıklanan en yeni özellikler arasında; görsellerin açık olduğu ve sonuçlar için alışverişle ilgili ürün ayrıntılarının bulunduğu yeni bir yan panel kullanıcı arayüzü içeriyor. Google görsellerde bir görüntünün üzerine tıklayınca artık sonucu siyah bir yan panelde açıyor. Dark moda bağlı koyu renkli arka plan, beyaz fotoğraf ızgarasıyla kontrast oluşturmaya yardımcı oluyor. Bu yeni tasarım, kullanıcıların görüntüleri hızla karşılaştırmasını sağlıyor. Yeni güncellemenin önemli yanlarından biri de görseller arasında kaydırmalı geçiş yapılıyor olması. Kaydırma işlemi yaparken önce baktığınız görsel sabit kalıyor ve yeni açtığınız görsellerle karşılaştırmanızı kolaylaştırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Görseller üzerinden alışveriş aramaları fonksiyonel hale geldi

google chrome görseller

Google yenilenen görseller paneliyle bakılan görseli kaybetmeden görseller arasında geçişi istediğiniz kadar yapabiliyorsunuz. Bu yenilenen arayüz ile tıkladığınız son görüntüyü geri getirmek için ‘geri’ tuşuna basmanız yeterli oluyor. Google’da görsel arama alanı özellikle alışveriş tutkunlarının sıklıkla kullandığı bir sekme olduğu için Google onları görmezden gelmemiş ve detaylandırma özelliğini artırmış. Yani aranan görsellerde aranan ürünler artık marka, fiyat, kullanılabilirlik ve incelemeler gibi detayları da listeliyor.

Bu yeni detaylandırma özelliği sadece ürünü arayan kullanıcının dışında ürünü satan internet sitesi sahibine de sayfa ziyareti ve kullanıcıya ürünü satma olasılığını yükseltiyor.

İlginizi çekebilir

Google Stadia ile tanışın