reklamı kapat

POPÜLER

Google Chromecast

Google’ın daha tanıtılmadan yanlışlıkla satılan yeni ürünü

01 Ekim 2018

Google yeni donanımlarını tanıttığı geleneksel etkinliğini 9 Ekim‘de gerçekleştirecek. Ancak Best Buy, sızıntıların bir adım ötesine geçip yeni ürünün satışını yaptı bile.

Google, Apple, Samsung… Artık sızıntı olmadan bir ürün tanıtım etkinliği hayal edemiyoruz. Ancak bugüne kadar sızıntılar hep ürün görselleri, fiyatları ya da özellikleri şeklinde karşımıza çıkıyordu. En kötü ihtimalle ürünün tanıtım videosunu görüyorduk. Google’ın 9 Ekim’de gerçekleşecek olan yeni etkinliği öncesi ise sızıntıları “şahı” gerçekleşti. 3. nesil Chromecast’ı tanıtmaya hazırlanan Google’ın en yeni ürünü yanlışlıla bir kullanıcıya satıldı. Best Buy’dan Chromecast satın alan kullanıcı, gelen ürünün farklı olduğunu ise hemen fark etti. Çünkü yeni Chromecast mat, pürüzsüz bir yüzeyle geliyor. İkinci nesilde parlak yuvarlak yüzey ortasında Chrome simgesi bulunuyordu. Fiyatlandırma konusunda bir bilgi yok ancak “yanlışlıkla” 3. nesil modeli alan kullanıcı elbette bunu 2. nesil fiyatına almış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sızıntının bu kadarı!

Bu sızıntının en temel sebeplerinden bir ise elbette Best Buy’ın ürün tanıtımlarından çok önce ürünleri stoklamaya başlmamış olması. Google’ın ise bu sene yeni bir Chromecast tanıtmasını herkes bekliyordu. 2015 modelini güncellemeye hazırlanan firmanın gelecek tanıtımları arasında Pixel 3 ve Pixel 3 XL modelleri de bulunuyor. Firmanın bu istenmeyen sızıntısı ise bir süre unutulmayacak gibi.

İlgili video

Google’ın 20. yıl kutlaması