reklamı kapat

POPÜLER

Google Coach

Google, oldukça ilginç sürpriz bir çalışmayla gündemde

İnternet devi Google, bugün ilginç bir dijital asistan haberiyle gündeme geldi. Assistant ile alanın en iyilerinden olan firma, “Google Coach” bu sefer daha spesifik bir alana odaklanıyor.

Google Assistant, dijital asistan pazarının en güçlüleri arasında yer alıyor. Amazon Alexa, Apple Siri, Microsoft Cortana ve Samsung Bixby ile rekabet eden asistan, genele hitap ediyor. İnternet devi ise gelen bilgilere göre “Google Coach” üzerinde çalışıyor. Direkt olarak sağlık ve spor odaklı bir dijital asistan olduğu belirtilen Coach, gerçekten ilginç duruyor. Üzerinde uzun zamandır çalışıldığı belirtilen asistan, tam hazır olduğu zaman kullanıma çıkarılacak deniyor. Kişilerden topladığı veriler ile daha sağlıklı bir yaşam ve egzersiz konusunda yardımcı olacağı belirtilen asistan, ilk olarak Wear OS (Akıllı saatlere özel Android) için çıkacak deniyor. Kaçırılan egzersizler için alternatif dahi sunabileceği söylenen Coach, ilerleyen süreçte Android temelli birçok cihaza entegre edilecek deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google, şu sıralar Pixel 3 XL modeli üzerinde de çalışıyor

En son sızıntıya baktığımız zaman telefon tasarımsal olarak tam bir hayal kırıklığı olarak görülüyor. Çünkü modelde gerçekten çok büyük bir ekran çentiği yer alıyor. Garip şekilde alt çerçevesi de çok kalın olan telefon, rakiplerinin oldukça gerisinde görünüyor. Cihaz gücünü Snapdragon 845 işlemciden ve Adreno 630 grafik biriminden alıyor. Sadece 4 GB RAM ile donatıldığı görülen modelde, 1440×2960 piksellik 494 PPI değerine sahip bir ekran yer alıyor. OLED olduğu söylenen bu ekran, çentik ile baltalanacak gibi duruyor. Kutudan Android 9.0 Pie ile çıkacak telefon, halen Pixel fanlarından çok büyük tepki çekiyor.

İlgili Video

Modelin kutu açma videosu bile ortada