reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel 2’ye dair en önemli iddialardan biri yalanlandı

Önümüzdeki aylarda gün yüzüne çıkmasını beklediğimiz Google Pixel 2 son zamanlarda pek çok farklı iddiayla gündeme geliyor. Bunlardan en önemlisi ise cihazın işlemcisiyle alakalı. Heyecan uyandıran telefonun Qualcomm’un son işlemcisine sahip olacağı söyleniyordu. Fakat bu iddia güvenilir kaynaklar tarafından yalanlandı.

Hatırlayacağınız üzere şimdiye kadar Google Pixel 2’nin teknik özelliklerine dair birçok detay internete sızdırıldı. Bu iddialara bakılırsa Google’ın yeni amiral gemisi telefonunun 5.6 inç büyüklüğünde 2560 × 1312 piksel çözünürlük sunan ve 18:9 oranına sahip bir ekranı olacak. Cihazın 4 GB RAM’in yanı sıra 128 dahili hafızayla gelmesi bekleniyor. Bu dahili hafıza tercihiyle kullanıcıların depolama alanı problemi yaşamayacağı söyleniyor. Güvenliği sağlayan parmak izi sensörünün ise cihazın camdan arka yüzeyinde yer alması bekleniyor. İlk modele nazaran daha iyi kameralara sahip olacağı söylenen cihazın daha önce hiçbir telefonda kullanılmayan Snapdragon 836 işlemciyle geleceği söyleniyordu. Öyle ki bu iddia Google Pixel 2’ye dair gelişmeler arasında en fazla dikkat çekeni olmuştu. Fakat Qualcomm‘un Snapdragon 836 üzerinde çalıştığı iddiaları yalanlandı. Dolayısıyla Google Pixel 2’nin bu işlemciyi kullanması imkansız görünüyor.

The Verge‘ün son haberine göre Google yeni telefonunda Samsung Galaxy S8, OnePlus 5, Moto Z2 Force, LG V30 ve Galaxy Note 8 gibi pek çok telefonda yer alan Snapdragon 835‘i kullanacak. Bu iddiaların ne kadar doğru olduğunu ise zaman gösterecek.