reklamı kapat

POPÜLER

Google Play Music kullanıcıları aynı problemden şikayetçi

Tüm Android telefonlarda yer alan, bu sayede geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Google Play Music son günlerde verdiği hatalarla kullanıcıların canını sıkmaya başladı. Öyle ki Google Play’in yardım forumu benzer şikayetlerle dolup taşıyor.

Aslına bakarsanız bahsi geçen problem geçtiğimiz temmuz ayına kadar dayanıyor. Ancak son zamanlarda bu problemi daha fazla kullanıcının yaşamaya başlaması sorunu yeniden gündeme getirdi. Bunda geçtiğimiz hafta Reddit‘te paylaşılan bir gönderinin etkisi de büyük oldu. Peki Google Play Store’da sık sık tekrarlanan bu problem tam olarak ne?

Google Play Music kullanıcıları bir şarkı açıp, uygulamayı arka planda çalıştırmaya devam ettiklerinde sık sık müzik kesintisi yaşamaktan şikayet ediyor. Problemin yaşanış biçimi ise kullanıcıdan kullanıcıya değişiklik gösteriyor. Kimi birkaç şarkıyı başarıyla dinledikten sonra dördüncü veya beşinci şarkının başladığı anda kesildiğini söylüyor. Kimileri ise daha ilk şarkının sona ulaşmadan kesildiğini dile getiriyor. Üstelik problemin kullanılan telefonla veya Android sürümüyle alakası olmadığı düşünülüyor. Şikayetini dile getirenler arasında Samsung Galaxy S5 Neo kullanan da var, Google Pixel de… Dolayısıyla sorun direkt olarak Google Play Music uygulamasından kaynaklanıyor gibi görünüyor.

Çözüm noktasında da ciddi bir sıkıntı yaşanıyor. Uygulamanın geçmiş versiyonunu yüklemek, önbellek temizlemek veya 30 günlük ücretsiz deneme sürecine geçiş yapmak bazı kullanıcılar için problemi ortadan kaldırıyor. Diğerleri ise tüm bunları denemelerine rağmen sonuç alamıyor.

Henüz Google, Play Music’deki bu problemin kaynağı veya ne zaman düzeleceğine dair bir açıklamada bulunmadı.