reklamı kapat

POPÜLER

Google Translate kullanıcıların desteğiyle artık daha güvenilir

Teknolojinin gelişimi ve internetin yaygınlaşmasıyla gün içinde ulaşabildiğimiz farklı dildeki kaynakların sayısı giderek artarken en çok kullandığımız programlardan biri de çeviri programları oluyor. Bunlardan en popüleri ve belki de en sık eleştirileni ise Google Translate. Ancak Google çeviri servisinin eskisine göre çok daha başarılı ve doğru çeviriler yaptığını söylüyor. Hem de kullanıcılar sayesinde.

Google Translate’in resmi blogu üzerinden yapılan açıklamaya göre, Google Translate ile her gün 100 milyarı aşkın çeviri yapılıyor. Geçmişte daha çok resmi evrakları çevirme konusunda başarılı olduğunu iddia eden Google, şimdilerde günlük konuşmaları çevirme konusunda da geçmişe göre çok daha iyi olduğunu paylaştığı görselle destekliyor.

Google Translate bu gelişimi büyük ölçüde kullanıcılara borçlu çünkü Translate Community internet sitesinden kullanıcılar gönüllü olarak çeviriler yapıyor veya yapılmış olan çevirilerin doğruluğunu kontrol edebiliyor. Şu an 90 farklı dilin dahil olduğu sisteme katkıda bulunmak için Translate Community‘e girerek düzenlemelerde bulunabilirsiniz.