reklamı kapat

POPÜLER

Google’da artık kokular da aranabilecek!

Google, yeni servisi Google Burun‘un beta sürümünü kullanıma sundu. Google tarafından yapılan açıklamaya göre Google Arama veritabanı 15 milyondan fazla kokuya sahip ve kullanıcılar bundan böyle arama yaparken yazma, konuşma ve dokunmanın ötesine geçebilecek. Arama sonuçlarının özetinin yer aldığı bilgi panelinin içine resimler ve açıklamaların yanında artık aromalar da eklenebilecek.

Kullanıcılar Google’ın yeni servisi Google Burun sayesinde yiyecek, içecek vb. gibi şeylerin kokusunu kolayca alabilecek. Google, yeni servisi Google Burun ile birlikte üç yüz yılı aşkın zamandır saklı olan Define Haritası katmanını da Google Maps üzerinden hizmete sundu. Okyanusların haritasını çıkarmak için çalışan Google ekibi, Kaptan William Kidd’in 315 yıllık haritasını bulup bu haritayı Google Maps‘e entegre etti. Google bununla da yetinmeyip, Define Haritası katmanını oyun olarak kullanıcıların beğenisine sundu. Aşağıda yer alan videolardan hem Google Burun, hem de yeni kullanıma sunulan Define Haritası katmanı ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

VİDEO – GOOGLE BURUN

VİDEO – DEFİNE HARİTASI

Önemli not: Bu haberin Nisan 1 şakası olduğunu belirtelim.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Google’da artık kokular da aranabilecek!” için 4 cevap

 1. izzet dedi ki:

  BU SAKA!

 2. Burhan dedi ki:

  1 nisannn… google bunu her yıl yapıyor…

 3. mehmet emre deveci dedi ki:

  LOG (En İyi Teknoloji Dergisi) sıkı okuyucularınızı hayal kırıklıgına ugrattınız böyle gerekli bir paylasımla..

 4. Berkan Can dedi ki:

  Neden hayal kırıklığına uğradın dostum? Farklı dillerde tüm dünyanın okuduğu ve paylaştığı bir haberi yazdıkları için mi? Üstelik sonunda önemli not ibaresiyle sadece Türkiye’de örneği görüleceği üzere 1 Nisan şakası olduğu da yazılmış.