reklamı kapat

POPÜLER

Google’dan kablosuz kulaklık sürprizi

27 Nisan 2017

Eskiden yazılımlarıyla gündeme sık sık gelen teknoloji devi Google, son yıllarda ürettiği donanımlarla da adından söz ettiriyor. Pixel akıllı telefonu, Google Home isimli akıllı ev asistanı ve her ekranı bir Android platformuna dönüştüren Chromecast cihazı bunlardan bazıları. FCC’de ortaya çıkan ürüne bakılırsa Google bu cihazların arasına bir de kablosuz kulaklık eklemeye hazırlanıyor. 

Google ve kulaklık kelimelerini aynı cümle içerisinde okumak ilginç geliyor. Zira bu zamana kadar Google’ın kulaklık üretebileceğine dair en ufak bir ipucu bile gün yüzüne çıkmamıştı. FCC’de ise cihazın tasarım anlamında neredeyse piyasaya sürülebilecek olgunluğa erişmesi dikkat çekiyor. GID5B kod adlı cihazın tasarımı oldukça sade. Metalik bir rengin tercih edildiği kulaklığın her iki tarafında da Google logosuna yer veriliyor. Kablosuz olarak tasarlanan kulaklık istendiği takdirde yine de AUX kablosu aracılığıyla dinlenebiliyor. Böylece kulaklığın 600 mAh olarak belirtilen pili yarı yolda bırakırsa kabloyla müzik keyfine devam etmek mümkün oluyor. Kulaklığı şarj edebilmek içinse ses açma kapama tuşlarının bulunduğu yerde bir microUSB girişine yer veriliyor.

Google bu kulaklığı bir cihazın yanında mı piyasaya sürece yoksa tek başına bir kulaklık olarak mı kullanıcılarla buluşturacak henüz bilinmiyor. Ayrıca bu kulaklığın Google’ın prototip cihazlarından biri olması ve hiçbir zaman piyasaya çıkmaması ihtimali de bulunuyor. Google’ın bu cihazı piyasaya sürüp sürmeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR