reklamı kapat

POPÜLER

google allo
google allo

Google’ın akıllı mesajlaşma uygulaması Allo indirmeye hazır

Google‘ın yeni sohbet uygulaması Google Allo indirmeye sunuldu. iOS ve Android platformları için yayınlanan uygulama hem kullanıcıların kendi aralarında mesajlaşmasına hem de istedikleri konulara ulaşmasına imkan sağlıyor.

Uygulama üzerinden sohbet ederken aynı zamanda bir uçuş bilgisini kontrol etmek veya restoran aramak mümkün. Kullanıcıların plan yapmasına da yardımcı olan uygulama ne kadar çok kullanılırsa kendini o kadar geliştiriyor. Akıllı Yanıt özelliği sayesinde kullanıcılar mesajlara sadece bir dokunuş ile karşılık verebiliyor. Örneğin arkadaşınızın “yolda mısın?” sorusuna hızlıca “evet” yanıtı gönderebilirsiniz. Akıllı Yanıt, Google Allo’da gönderilen fotoğraflar için stilinize uygun yanıtlar da önerebiliyor. Gönder tuşuna parmağınızı sadece aşağı ya da yukarı hareket ettirerek sohbete emojiler eklenebiliyor veya metin boyutu kolayca ayarlanabiliyor.

Google Allo’nun içerdiği 25’ten fazla özel etiket paketi için Google’ın dünyanın çeşitli yerlerindeki bağımsız sanatçılarla ve stüdyolarla işbirliği yaptığı belirtiliyor. Google Asistan, Google ile sohbet etmenizi, sorular sormanızı, doğrudan sohbetiniz sırasında işlerinizi yürütebilmenizi sağlıyor. Haber, hava durumu, trafik, spor veya uçuş bilgileri hakkında bilgilere hızlı bir şekilde ulaşmaya imkan tanıyan uygulama sohbet sırasında 100’den fazla dil arasında, deyimlerin çevirisini de yapabiliyor. Google Allo’nun iOS ve Android uygulamalarının Türkiye’de henüz indirmeye sunulmadığını; uygulamanın Android platformunda ön kayıda açıldığını belirtmekte yarar var.