reklamı kapat

POPÜLER

Google’ın modüler akıllı telefon projesi Ara’dan son gelişmeler [Video]

Google‘ın modüler akıllı telefon projesi Ara‘yı büyük bir merakla takip ediyor ve haberleri gelişmeler oldukça sizlere duyuruyoruz. Son olarak Google cephesinden çalışmaların hızla devam ettiğini belirten ve projenin gidişatıyla ilgili önemli ip uçları veren bir video yayınlandı.


Videoda, projede yer alan farklı çalışma gruplarının faaliyetlerinden örnekler verilirken telefonun prototip parça ve ekipmanları da net biçimde görülebiliyor. Videodan anlaşıldığı üzere ekip en az üç farklı boyut üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu boyutlar içerisinde dokuz adet modülden oluşan bir phablet olduğu da görülüyor. Modüler telefonun 3D yazıcı ile üretilmesi planlanan parçaları üzerinde çalışan proje partnerlerinden 3D Systems ekibinin de şu ana kadar gerçekleştirdiği çalışmalara videoda yer veriliyor. Anlaşıldığı üzere oldukça renkli ve eğlenceli tasarımlar bizi bekliyor.

Son olarak yine videoda kullanıcıların kendi telefon bileşenlerini kolayca oluşturabilmeleri için bir yazılım üzerinde çalışıldığı da belirtiliyor. Ara ile ilgili olarak çalışmalar hızla devam ederken son gelişmelerle birlikte beklentilerin de giderek üst seviyeye tırmandığını söyleyebiliriz. Her aşaması teknoloji severlerle paylaşılan proje, belki de bir firmanın kamuya en açık şekilde yürüttüğü akıllı telefon projesi olarak da tarihe geçiyor. Bilindiği üzere genellikle firmalar son modellerini -her ne kadar sızıntılar yaşansa da- sır gibi saklayarak geliştirmeyi tercih ediyor.

VİDEO